Πρόβλημα με υψηλό ρελαντί

Problems
Απάντηση
netrinos
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 18, 2006 2:42 pm
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με υψηλό ρελαντί

Δημοσίευση από netrinos »

Γεια σας συνταλαίπωροι κάτοχοι rover :)
Με αυτό το ρελαντι έχω βαρεθεί. Με νεκρά μπορεί να φτάσει και τις 3000 στροφές. Τι άλλο τσοκ μου βάλανε, τι αισθητήρα μου αλλάξανε, τι διστριβιτερ και δε ξέρω γω τι άλλο μου βάλανε. Δουλεύει 1-2 μέρες και μετά πάλια χαλάει. Τη Δευτέρα πάλι στο συνεργείο έλεος. 3η φορά χαλάει!
Το έχει πάθει κανείς άλλος?
Έχω ένα Rover 416 του 98
netrinos
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 18, 2006 2:42 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από netrinos »

Από ότι μου πε ο μηχανικός σηκώνει τα χερια ψηλά...
Η τελευταία του ενέργεια ήταν να σβύσει τον εγκέφαλο και να ξαναπεράσει το αρχικό πρόγραμμα με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις μήπως είχε τίποτε ο εγκέφαλοσ. Μέχρι στιγμής δουλεύειε αλλά όχι τέλεια. Δηλαδή που και που κολάει στισ 1800 στροφές και με ένα ελαφρύ πάτημα του γκαζιού ξεκολάει...και πέφτει κανονικά
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

mipos exei strabosei i plastiki petalouda sou kai den kleinei sosta?me apotelesma to amaksi na krataei psiles strofes?
Εικόνα
netrinos
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 18, 2006 2:42 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από netrinos »

Αν η πεταλούδα είναι αυτό που έχει το συρματόσκοινο για το γκάζι το έχω κοιτάξει...
2 μέρες κράτησε και ξαναχάλασε. Τώρα δε πέφτουν οι στροφές ότι και αν κάνω...Δευτέρα πάλι συνεργείο...
Ένας φίλος μου πε για injection πρόβλημα που είχε αυτός σε ένα fiat (σε αντίστοιχη περίπτωση)

Στο google έχω βρει διάφορα με κυριότερο ότι χρειάζεται νέα ECU (electronic control unit)
sotiris
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2005 1:25 am
Τοποθεσία: ΑΡΓΟΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sotiris »

Φίλε ακριβώς το ίδιο έκανε κ το δικό μου όταν ήταν καινούριο ακόμα, πριν 6 χρόνια. Για καμιά βδομάδα μόνο το έκανε κ από τότε δεν το ξανάκανε χωρίς εγώ να κάνω οτιδήποτε!! Μου είχαν πει οτι μάλλον δεν είχα βάλει καλή βενζίνη.... Για τσέκαρε μήπως σου συμβαίνει το ίδιο
Άβαταρ μέλους
nickeva
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 12:46 pm
Τοποθεσία: Βυρωνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nickeva »

Κανε ενα τηλεφωνο στο ROVER CLUB SERVICE 2109927745 και ζητησε τον ηλεκτρολογο
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης