Το φλέρτ του 2000!!!!!

Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 9:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Το φλέρτ του 2000!!!!!

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

"Το παρακάτω κείμενο αποτελεί αντιγραφή από έναν ανώνυμο που μου το έστειλε μέσω e-mail. Πιστεύω ότι είναι κάτι που πρέπει να το διαβάσουν όλοι, άνδρες και γυναίκες.

Τέλη δεκαετίας 90 έρχεται το φεμινιστικό κίνημα της Βίσσης Βανδογαρμπή με το μήνυμα "Είμαστε γυναίκες, εμείς επιλέγουμε, είμαστε το ανώτερο φύλο, χωρίς εμάς είστε ένα τίποτα, για μας ζείτε, είμαστε ανεβασμένες και οποίος μπορεί ας έρθει να μας την πέσει..." κτλ κτλ.
Τα μέσα μαζικής εξημέρωσης (TV και περιοδικά του τύπου "έτσι πρέπει να ζείτε, έτσι πρέπει να είναι ο γκόμενός σας" κτλ), φουσκώνουν τα θηλυκά μυαλά που πλέον φτάνουν σε "οργασμό" όταν χυλοπιτώνουν υποψήφιο καμάκι που "δεν τηρούσε προδιαγραφές" του τύπου αμάξι, γυμναστήριο, φράγκα, δημόσιες σχέσεις, εμφάνιση τοπ μοvτέλ...
Άμεσο αποτέλεσμα ο νεοέλληνας machoποιείται, ρόδα, κουστούμι, γυαλί, γυμναστήριο, πουλ-μουρ*, κλαμπ, μπουζουκια και ας μην φτάνουν τα φράγκα για καφέ την επαύριον...και να από πάνω οι φυλλάδες πως κάνει sex ο σύγχρονος MEN, τα μυστικά της επιτυχίας για να ρίξετε γκόμενα και αλλά πολλά που στην τελική μόνο ψυχολογικά προβλήματα φέρνουν και όχι το... μύδι στο πιάτο.

Μεγάλος αριθμός νέων αρχίζει να κολλάει με αυτή την συμπεριφορά των θυληκων, το ξεσέλωμα του προκαλεί σοκ και δεος, επειτα από Χ αριθμό χυλοπιτών (όπου χ κοντεύει τριψήφιο νούμερο) αρχίζει τα "δε γαμ*****αι οι καρ**λες", την πέφτει μόνο σε λιγότερο ευπαρουσίαστες γυναίκες (διότι λιγότερο καλή εμφάνιση = λιγότερες πιθανότητες πίτας) και τρώει και τα κραξίματα των κολλητών του στυλ "γεια σου ήρωα". Αποτέλεσμα τις αφήνουν να κουνάνε τα καλή τους επί της μπάρας, το παίζουνε αδιάφοροι, και γ****ναι με τα ματια, ενω τα ξέκωλ@ χτυπιούνται και κοιτάνε γύρω τους αν τις χαζεύει πολύς κόσμος...
Η ελληνιδαρα μας όμως έχει αρχίσει να φρικάρει με την όλη φάση διότι "ναι μεν μας βλέπουν αλλά δεν μας την πέφτουν" και το χειροκίνητο πάει να γίνει θεσμός... και δώσε να παίζουν με τα μάτια ,να τραβάνε το μίνι μέχρι να γίνει σουτιέν, χωστού στρινγκ, δωστου see through, να τατουάζ, πάρε παπαγαλέ ανταύγειες στο μαλλι, αποτελεσμα... γιοκ!

Αφού πλέον δεν έφτανε το ξεσέλωμα στις μπάρες για να επιβεβαιωθουν, αρχισανε να πετάνε και γυμνές Φώτο τους στο internet, με e-mail από κάτω για να στέλνουν βαθμολογία τα "λιγουρια", και να τους φεύγουν οι ανησυχίες του στυλ "μήπως δεν είμαι όμορφη"

Και αρχίζουν οι δηλώσεις τόσο από τις ανώνυμες όσο και από τις επώνυμες της TV και του κινήματος Βανδογαρμπη:

-Χαλάσανε οι αντρες, και που να βρεις αντρα, ολοι φλωρέψανε, δεν έχουν αρχ....,μαμούχαλοι όλοι τους κτλ κτλ...

Σ.Σ -Μα εκεί που τον φτάσατε τον αμανέ κύριες μου μόνο ένα γερό χέρι ξύλο με βρεγμένη σανιδά είναι ικανό να σας επαναφέρει στη γη, και δεν σκεφτήκατε ποτέ ότι ίσως δεν φταίει το αντρικό φύλο για την μούχλα που επικρατεί αλλά εσείς, η συμπεριφορά σας, και τα media που σας φουσκώνουν τα μυαλά με φύκια και μεταξωτές κορδέλες.... ( ναι ξέρω τώρα θα με πείτε και μισογύνη, οτι μας συμφέρει...)

Και βγαίνει στις αρχές του 21ου αιώνα (ΝΑΙ! Τώρα και στην Ελλάδα!) το στυλ του Cool νεοέλληνα το λεγόμενο εν ολίγοις Π*ΥΣΤΡΕ. Και να τα αγοράκια με τα κολλητά μπλουζάκια, το αδερφίστικο μαλλάκι, αποτριχωμένα στήθη, φούστες, κοκαλάκια και τα συναφή. Και γίνεται μόδα και βγαίνει και ο Σ**ης ***βάς, τα ντεμι-boy-group, ο τ****κης με το αδερφιζέ χαμόγελο, και τρελαίνονται τα ξ**ωλα, να σου λένε το νέο είδος άντρα, δεν έχει ντα ι λικι, ούτε πολύ τσαγανό, τον κάνεις ότι θες, και αισθάνεσαι και ασφάλεια...Σακηηηηηηηηηη... [...]

Το κακό είναι ότι ο κλασσικός ο μαλ****ας έλληνας προσαρμόζεται σε ότι μαλ***ια του πασάρουν αρκεί νά'ναι στη μόδα...

Συμπέρασμα: Για να συγκινηθεί η νεοελληνιδα σήμερα θέλει φράγκα, γυαλισμένη ρόδα, πουλ-μουρ, μποντι μπιλντινγκ, ψιλοπ*υστρέ συμπεριφορά (όχι αντρικό ντα ι λικι αυτό πάει) και ας τες να λένε τις γνωστές μαλ***ες ότι "στον άντρα προσέχω τα πνευματικά χαρίσματα, το χιούμορ, την τρυφερότητα, θέλω στοργή και προδερμ..."
Κοιτάζω και γω προς τα πάνω και λέω: κατέβα να δεις κατάντια... Αλλά αυτός έχει αλλά πράγματα να κάνει... Με τα εγγόνια της Εύας θα ασχολείται τώρα;

Υ.Γ.
Μετά λύπης μου λέω ότι έτσι που έγινε η κατάσταση με την νεοελληνιδα σήμερα καλύτερα να ζούσαμε στην εποχή του Νεαντερταλ όπου άμα γούσταρες γκομενα, επαιρνες ένα ρομαντικό... ρόπαλο, καπατανγκ στο κεφάλι, και η δικιά σου ξυπνούσε στο νέο της σπιτικό (καμία φορά και γκαστρωμένη)." TEΛΟΣ

Λοιπον; Σας ακουω...

Φιλικα - Σακης.

edit. Εβαλα λίγο χρωματάκι για να το διαβάζετε ποιό άνετα, μια που ειναι μεγάλο το κείμενο. :wink:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος VIDEOMIX την Τετ Αύγ 10, 2005 9:13 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Μy blue car!!!
Εικόνα
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

χαχαχαχα
γελιο εχει ο τυπος αλλα δεν ειναι και ετσι που τα λεει!
μαλλον εχει καει λιγο!
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

χεχεχε σωστόοοος :P :P :P
Grover
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 3:19 am
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Grover »

:iagree: :iagree: :iagree:
Εικόνα
Tigraki...!!!
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 2593
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 6:32 pm
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος, Αθήνα. Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Tigraki...!!! »

Oraios o typas.... alla se kapoia shmeia ligo ypervolikos tha elega.
Ola ksekoinane kai teleionoune me emas... kaka ta psemata. An ontos kratagame sosta apenanti tous den tha ta kanane afta... Den thelei kai polous mia gynaika oste na "xalasei", enas arkei, kai na rimaksei tous ypoloipous antres sthn zoh ths.
Osoi telos panton exoume mhnei me "tsampouka" anamesa sta podia mas, kai den tha thela na akoustei falokratiko h egoistiko afto, exoume ton tropo mas na "riksoume" mia gynaika, den einai anagkh na thn katrapakiasoume me ena ropoalo sto kefali...!!! :):):) Afto vevaia einai to poio aplo... To dyskolh apostolh einai meta na ta exei thn nohmosinh thn eksipnada alla pano apo ola thn diathesh na kratisei thn gynaika pou thelei sthn zoh tou. Ekei einai h "magkia", otan vreis ton Anthropo sou, giati oloi anthropoi eimaste antres kai gynaikes, na mporeseis na thn krathseis me ton tropo sou thn agriada sou thn triferothta sou, to xioumor sou, ton "tsampouka" sou re aderfe....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

εγώ συμφωνώ πάντως ότι έχουν χαζέψει πολύ οι γκόμενες και έχουν πάρει τα μυαλά τους πολύ αέρα..αν όχι όλες η μεγάλη πλειοψηφία σίγουρα.. και χάρη στη τεχνολογία (μακιγιάζ πλαστικές κλπ) τον έχουν πάρει πολύ ψηλά τον αμανέ..ακόμα περισσότερες.. πόσες κοπέλες σας έχει τύχει να τις δείτε σε μια νυχτερινή έξοδο και την άλλη μέρα να είναι επιεικώς αγνώριστες? προς Θεού δε τις κατηγορώ για σκοπιμότητα αλλά δεν δείξαν αντιστάσεις σε αυτά που τους πλάσαραν..και κάπου χαθηκε το νόημα..
Grover
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 3:19 am
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Grover »

Tigraki...!!! έγραψε: To dyskolh apostolh einai meta na ta exei thn nohmosinh thn eksipnada alla pano apo ola thn diathesh na kratisei thn gynaika pou thelei sthn zoh tou. Ekei einai h "magkia", otan vreis ton Anthropo sou, giati oloi anthropoi eimaste antres kai gynaikes, na mporeseis na thn krathseis me ton tropo sou thn agriada sou thn triferothta sou, to xioumor sou, ton "tsampouka" sou re aderfe....
Συμφωνώ με αυτά που λες αλλά τι γίνετε όταν βρεις την γυναίκα της ζωής σου αλλά εκείνη δεν κάνει καν τον κόπο να σε κοιτάξει επειδή ας πούμε δεν ανταποκρίνεσαι σε κάποια standards που πχ διάβασε στο super Κατερίνα και στο pink!!!!! Δηλ αν δεν είσαι Trendy, μάτσο και με ένα μ@μ@τ0 αμάξι πιστεύω ότι δεν έχεις καμία ελπίδα όσο καλός και στοργικό είσαι.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ειδικά τα τελευταία χρόνια πιστεύω πως έχει αυξηθεί ο αριθμός των γυναικών που θέτουν κάποια στάνταρ για τις σχέσεις τους. Έχω πετύχει κοπέλα να μου λέει ότι σημαντικότατο ρόλο παίζει το status του παρτενερ (αμάξι, χρήμα, κλπ) έχω πετύχει κοπέλα να προτιμάει τον άντρα που φοράει kalvin klein μποξεράκι άσχετα αν ο άλλος με της Πειραίκής Πατραϊκής τον έχει μεγαλύτερο και από το παλαμάρι του βαρκάρι.. έχω πετύχει κοπέλα που ο πατέρας της να είναι στο μεροκάματο και να έχει την απαίτηση να ψωνίζει louis viton.. και μιλάμε για κοπέλες (απλά φίλες τπτ παραπάνω) που τις πέτυχα σε διαφορετικές φάσεις χωρίες κάποιο ιδιαίτερο ψάξιμο-άλλωστε δεν έπαιζε γκομενικό θέμα-αλλα όλες με κοινή attitude.. εννοείται πως δεν είναι όλες έτσι..αλλά πιστεύω πως προς τα εκεί βαδίζουν αργά η γρήγορα
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

distixos oi ginekes exoun ksefigei se polla apo osa anaferthikan pio epano.
to thema kai i magkia einai na akoloutheis tin moda kai tis nees taseis mexri tou simeiou pou antapokrinontai sto diko sou xaraktira.Otan kaneis pragmata pou den se gemizoun,eisai esy o blakas kai oxi aytoi pou ta ekanan protipo sto kosmo,gia na ta oikonomisoun



oso gia to oreo fyllo exo na po oti ekanan ena lathos apo ekei pou itan THEORITIKA pio kato apo tous antres meta eksisothikan me tous antres kai meta ekanan ti malakia na pisteyoun oti einai kaliteres apo tous antres
gia na paroun to aima tous piso pou tis eixame ipo toso xronia

Gia na min katigoritho gia kati thelo na toniso oti pisteyo stis idies eikanotites twn dyo fillon
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Δωρούλα
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 07, 2005 4:58 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Δωρούλα »

Εγω λοιπον θα εκπροσωπησω την απεναντι πλευρα!!!!!

Πρεπει να παραδεχτω. οτι οι περισσοτερες γυναικες εχουν ξεφυγει (μην τις βαζουμε ολες σε ενα καζανι!!!!).
Βγαζω την ουρα μου απ'εξω γιατι θελω να υποστηριξω αυτο που πραγματικα συμβαινει και οχι τις γυναικες.
Παρατηρω τελευταια, οτι οι ασχολιες τους ειναι μονο τα ρουχα, τα παπουτσια, οι βολτες και οι γκομενοι!!!!
Καλως ή κακως η ζωη εχει δυσκολεψει αρκετα και μου φαινεται αδιανοητο το οτι υπαρχουν ανθρωποι που δεν τους ενδιαφερει τιποτα αλλο παρα η εξωτερικη τους εμφανιση και οτι εχει σχεση μ'αυτη!!!!
Αυτοι οι ανθρωποι κατα τη γνωμη μου δεν εχουν βαθος και προσπαθουν οσο μπορουν να "στολισουν" την επιφανεια.
Πολλοι γνωστοι μου εχουν πει οτι φοβουνται να πλησιασουν τις κοπελες και ειδικα τις ευπαρουσιαστες κοπελες. Ο λογος λενε, ειναι οτι εχουν γινει απροσιτες και κυκλοφορουν με ενα τουπε που δεν αφηνει περιθωρια...Προφανως φοβουνται την απορριψη, αλλα μηπως εδω ισχυει η παροιμια "οποιος καιγεται στο χυλο, φυσαει και το γιαουρτι"???
Μηπως τελικα οι αντρες ειναι ωραιοπαθεις και δεν εκδηλωνονται σε μια γυναικα για να μην "πεσει" το γοητρο τους στα ματια των φιλων τουν καταρχην και μετα στα ματια των αλλων γυναικων???????????
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης