Παλι υδραυλικα ωστηρια

Questions
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: Παλι υδραυλικα ωστηρια

Δημοσίευση από antonis132 »

nikolas έγραψε:
antonis132 έγραψε:Μα γιατι να ακουγονται το/τα ωστηρια στις πρωινες εκκινησεις : η αντλια αργει να ανακτησει πιεση :s η τα ωστηρια φθαρθηκαν επειδη ηταν ιμιτασιον και εχουν 'μποσικα' και την ταση να ΄'παιζουν' και να προκαλειται ο ηχος
Αφου τα λενε υδραυλικα ωστηρια τι θα λεγατε αν εκανα τη δικη μου φορμουλα φιλτρο λαδιου 4.5 λιτρα λαδι 10w/40 + 0.5 λιτρα υδραυλικο λαδι το 32, λοιπον τι λετε
Η πίεση του λαδιού κατά το ξεκίνημα και μέχρι να ζεσταθεί ο κινητήρας είναι ιδιαίτερα υψηλή..
Κάνε τη δική σου φόρμουλα και πες μας όταν θα το'χεις πάρει στο χέρι το μοτέρ πόσος καιρός θα έχει περάσει..Μα είναι δυνατόν να κάνεις πειραματισμούς με το λάδι?
Λεεεεεες με 0.5λιτρο υδραυλικο λαδι να βραζειιιιιι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Παλι υδραυλικα ωστηρια

Δημοσίευση από nikolas »

Εγώ πάντως δεν θα το δοκίμαζα στο δικό μου..
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Παλι υδραυλικα ωστηρια

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:Εγώ πάντως δεν θα το δοκίμαζα στο δικό μου..
:iagree: :iagree:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
sdvlachos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 23, 2010 9:34 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Παλι υδραυλικα ωστηρια

Δημοσίευση από sdvlachos »

Μεγάλη ταρζανιά το συγκεκριμμένο ''κοκτέιλ''. Σπάει μοτέρ για πλάκα.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Παλι υδραυλικα ωστηρια

Δημοσίευση από nikolas »

Σήμερα είδα το αποτέλεσμα μίξης συνθετικού λαδιού με ορυκτέλαιο σε ένα αυτοκίνητο στο συνεργείο. Ακόμα είμαι με την απορία πως δε κόλλησε το μοτέρ που υπέστη αυτή την "κακοποίηση" ενώ αν βλέπατε το κάρτερ, θα βλέπατε ότι όλο το λάδι είχε γίνει σαν πηχτή μαρμελάδα με αποτέλεσμα να μη λιπαίνεται..Αν εξακολουθεί κάποιος να θέλει να κάνει πειράματα με το λάδι..κακό του κεφαλιού του..
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: Παλι υδραυλικα ωστηρια

Δημοσίευση από antonis132 »

nikolas έγραψε:Σήμερα είδα το αποτέλεσμα μίξης συνθετικού λαδιού με ορυκτέλαιο σε ένα αυτοκίνητο στο συνεργείο. Ακόμα είμαι με την απορία πως δε κόλλησε το μοτέρ που υπέστη αυτή την "κακοποίηση" ενώ αν βλέπατε το κάρτερ, θα βλέπατε ότι όλο το λάδι είχε γίνει σαν πηχτή μαρμελάδα με αποτέλεσμα να μη λιπαίνεται..Αν εξακολουθεί κάποιος να θέλει να κάνει πειράματα με το λάδι..κακό του κεφαλιού του..
Δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο εκατομμυριο να συμβει αυτο το πραγμα επειδη αναμειχτηκε ορυκτελαιο με συνθετικο λαδι ισως να συμβαινουν αυτα που περιγραφεις μονο αν μπερδευτηκε ο ιδιοκτητης του αυτοκινητου και εριξε βαλβολινη μεσα και εχει τετοια αποτελεσματα αλλιως σας τραβανε δουλεμα με τραγελαγικες καταστασεις ισως και αυτοδημιουργητες...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Παλι υδραυλικα ωστηρια

Δημοσίευση από nikolas »

antonis132 έγραψε:Δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο εκατομμυριο να συμβει αυτο το πραγμα επειδη αναμειχτηκε ορυκτελαιο με συνθετικο λαδι ισως να συμβαινουν αυτα που περιγραφεις μονο αν μπερδευτηκε ο ιδιοκτητης του αυτοκινητου και εριξε βαλβολινη μεσα και εχει τετοια αποτελεσματα αλλιως σας τραβανε δουλεμα με τραγελαγικες καταστασεις ισως και αυτοδημιουργητες...
Ok, αφού μπορείς να μιλήσεις ως καταλληλότερος από αυτό που είδα με τα ίδια μου τα μάτια και δυσκολευόμουν να το πιστέψω δεν έχω να πω κάτι παραπάνω..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης