Δεν δουλευει σωστα ο 2ος κυλινδρος

Problems
Άβαταρ μέλους
pamvou
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 12:52 pm
Επικοινωνία:

Δεν δουλευει σωστα ο 2ος κυλινδρος

Δημοσίευση από pamvou »

Καλησπερα παιδια!!! Χθες το βραδυ που γυριζα σπιτι μοθ και περιμενα σε ενα φαναρι διαπιστωσα οτι τρεμει πολυ το αμαξι και στην συνεχεια μου αναψε την ενδειξη του κινητηρα. Στην αρχη νομιζα πως ειναι το φισακι του ρευματος που παει στον πολλαπλασιαστη που δεν κανει καλη επαφη... εριξα λιγο σπρευ αλλα συνεχισε... το πηγα στο μαστορα μου και το συνδεσε στον εγκεφαλο του αμαξιου να δει τι εχει και του εβγαλε σφαλμα στον κυλινδρο 2. Τσεκαρε τα μπουζοκαλωδια και τους πολλαπλασιαστες και μου ειπε οτι ειναι οκ!!! Μου ειπε να του το παω αυριο να κοιταξει την μπεκιερα γιατι ισως να θελει καθαρισμα... Εχετε καμμια ιδεα τι μπορει να ειναι???

Σημειωση οτι αυτο το κανει μονο στον κυλινδρο 2 και στις χαμηλες στροφες, τα μπουζι ειναι οκ!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Δεν δουλευει σωστα ο 2ος κυλινδρος

Δημοσίευση από nikolas »

Ξεκινάμε με το απλό που είναι μπουζί και είπες ότι είναι ok..
Συνεχίζουμε όπως σου είπε ο μηχανικός σου με πολλαπλασιαστή, ή μπουζοκαλώδιο που είναι πολύ πιθανό ενδεχόμενο..Και για να το δοκιμάσεις, κάνεις τράμπα τα μπουζοκαλώδια και βλέπεις αν το πρόβλημα μετατοπίστηκε σε άλλο κύλινδρο λογικά τον 4..
Αν όχι, αντί να καθαρίσεις τα μπεκ, τα τραμπάρεις και αυτά μεταξύ τους, να δεις αν εμφανίζεται το πρόβλημα σε άλλο κύλινδρο..
Ελέγξτε αυτά και βλέπουμε για τη συνέχεια..
Άβαταρ μέλους
pamvou
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 12:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Δεν δουλευει σωστα ο 2ος κυλινδρος

Δημοσίευση από pamvou »

Καλημερα!!! Τα τσεκαρε ολα αυτα..... το αμαξι δεν παει βημα,,,, του το αφησα να το τσεκαρει ολοκληρωτικα... θα σας πω τι μου απαντησε....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pamvou
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 12:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Δεν δουλευει σωστα ο 2ος κυλινδρος

Δημοσίευση από pamvou »

τελικα παιδια τα μπεκ ηταν μες την λασπη... το εχει στειλει για καθαρισμο.... φταιει μαλλον η μαπα φιλτροχοανη που ειχα παλια. Ευτυχως ο φιλος crAss ειχε ενα φιλτροκουτι και το εβαλα πανω πριν κανα μηνα και ελπιζω να ησυχασω τωρα...
Εικόνα
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Δεν δουλευει σωστα ο 2ος κυλινδρος

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

αιντε αιντε το βρηκατε μια χαρά παλι καλά απλο ητανε....και καλο να το γνωρίζουμε οτι μια μαπα φιλτροχοανη οδηγει στο βρωμισμα των μπεκ, ποσο ζητησαν για τον καθαρισμο , έμαθες?
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Δεν δουλευει σωστα ο 2ος κυλινδρος

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Γυρω στο 50αρικο ζητανε για καθαρισμο που εκανε ενας στο ibiza του με υπερηχητικους παλμους
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Δεν δουλευει σωστα ο 2ος κυλινδρος

Δημοσίευση από nikolas »

Εγώ αν θυμάμαι καλά γιατί έχει περάσει και καιρός, νομίζω χρεώνανε 80..
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Δεν δουλευει σωστα ο 2ος κυλινδρος

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Εγω αν θυμαμε καλα θα παρω τα 12 μπεκ που εχω θα τα παω στην δουλεια μου που εχουν ultrasonic και θα τα κανω τσαμπα και κακως που δεν το εχω κανει τοσο καιρο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pamvou
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 12:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Δεν δουλευει σωστα ο 2ος κυλινδρος

Δημοσίευση από pamvou »

για να σας λυσω την απορια 70 ευρω στοιχησε ο καθαρισμος και 30 ευρω εργασια και ενα τσεκαρισμα που του ειπα να κανει... ευτυχως φτηνα την εβγαλα... γιατι με ροτουσε επιμονα εαν επεσα σε λακουβα με νερο μηπως ειναι τιποτα αλλο...
Εικόνα
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Δεν δουλευει σωστα ο 2ος κυλινδρος

Δημοσίευση από PaNoSGR »

και καλα μην εχει χτυπησει κατι εσωτερικα??το πηρες το αμαξι και παει οπως πηγαινε πριν σου βγαλει το προβλημα ή ειδες καποια διαφορα με τα μπεκ σου καθαρα
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες