Τι INTERNET σύνδεση έχετε?

PC-TV Games-Κινητά-Internet και οχι μονο...

Τι INTERNET σύνδεση έχετε?

T1/T3
1
4%
xDSL
16
64%
ISDN 64/128
1
4%
Dial-up 56k
4
16%
Sattelite
1
4%
Wireless
2
8%
 
Σύνολο ψήφων: 25

jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

nikolas έγραψε:σήμερα επικοινώνησα με την Tellas και μου είπαν ότι είναι στο πρόγραμμα του ΟΤΕ να βελτιωθεί και το bandwith προσεχώς..αύριο θα μιλήσω με τον ΟΤΕ να δω πότε αναμένεται να γίνει κάτι τέτοιο στη δική μου περιοχή..
Και η απαντηση του ΟΤΕ!
Ειναι προβλημα της Tellas!!!
Στανταρ
Εικόνα
Μιχαλης
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 21, 2006 12:45 am
Τοποθεσία: Κιλκις
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Μιχαλης »

Forthnet RULEEEES! 2048.Σφαιρατος ΚΑΙ στο internet 8) :D :D
>coL.Pt4m<
Mimovic
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 04, 2006 1:17 pm
Τοποθεσία: Αργυρουπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Mimovic »

Μιχαλης έγραψε:Forthnet RULEEEES! 2048.Σφαιρατος ΚΑΙ στο internet 8) :D :D
Poso to mina?
ΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Rover 216Gti
Serpent Motorsport
hvtecgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 01, 2006 5:21 pm
Τοποθεσία: Αγοι Αναργυροι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hvtecgr »

Εγω ειμαι στο awmn(athens wireless metropolitan network) εχω 11mbps συνδεση και δεν πληρωνω τιποτα στον γαμοπΟΤΕ.Αμα ψαχτητε λιγο μπορει ο καθενας να μπει εκει,αντε γιατι εχει παραγινει το θεμα με τις τιμες. http://www.awmn.net
Ford took an NSX , cut it in the middle , examined it with a microscope , to admit that they can ' t built anything like that !
Mimovic
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 04, 2006 1:17 pm
Τοποθεσία: Αργυρουπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Mimovic »

hvtecgr έγραψε:Εγω ειμαι στο awmn(athens wireless metropolitan network) εχω 11mbps συνδεση και δεν πληρωνω τιποτα στον γαμοπΟΤΕ.Αμα ψαχτητε λιγο μπορει ο καθενας να μπει εκει,αντε γιατι εχει παραγινει το θεμα με τις τιμες. http://www.awmn.net
Exw akousei gia afto. to mono pou plirwneis einai o eksoplismos. :) To theme einai na yparxoun anoixta pc..
ΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Rover 216Gti
Serpent Motorsport
Μιχαλης
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 21, 2006 12:45 am
Τοποθεσία: Κιλκις
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Μιχαλης »

Mimovic πηρα το πακετο οταν το ειχαν βγαλει προσφορα για 6+6 μηνες με 25€ το μηνα. Τωρα νομιζω εχουν προσφορα με 19€ 1024Κpbs :P
>coL.Pt4m<
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες hvtecgr καθώς και για τι κόστος εξοπλισμού μιλάμε..?
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Για AWMN υπολόγισε περίπου 150-200 ευρώ για εξοπλισμό...Αν είσαι κοντά σε Access Point νομίζω δεν χρειάζεσαι εξωτερική κεραία στην ταράτσα,ή κάνω λάθος?Πάντως θες σίγουρα WiFi adaptor στο PC,περί τα 70 ΕΥΡΩ.
Εικόνα
hvtecgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 01, 2006 5:21 pm
Τοποθεσία: Αγοι Αναργυροι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hvtecgr »

Κοιτα.Ο ποιο standar εξοπλισμος ειναι:Ενα dlink 900+AP ενα πιατο 80cm ενα Feeder για το πιατο(σαν το lnb αλλα για 2.4ghz) ενα pigtail(καλωδιο για να συνδεσεις το dlink με το feeder) και αρκετο ψαξιμο.Βασικες προυποθεσεις για να εισαι σιγουρος πως θα βρεις καποιον κομβο ειναι απο την ταρατσα σου να εχεις μια καλη θεα.Και οταν λεω θεα εννοω να βλεπεις πολλες ταρατσες γιατι στην ουσια ενωνεσε με καποιον που εχει στησει κομβο στην ταρατσα του.Υπαρχει και ενας χαρτης για να δεις αν εχεις γυρο σου κομβο http://www.wind.awmn.net Και το ολο κοστος παει γυρο στα 170 με 200 ευρω.
Ford took an NSX , cut it in the middle , examined it with a microscope , to admit that they can ' t built anything like that !
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

οπότε εγώ να το ξεχάσω αυτό το ενδεχόμενο..? γιατί δεν έχω πρόσβαση στην ταράτσα.. :( από το μπαλκόνι να υποθέσω δε γίνεται τίποτα ε..?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες