ξεπορτοκαλιασμα καντραν(επιτελους)

DJ Giorgio
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 669
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 8:22 am
Τοποθεσία: Aθήνα-Σκόπελος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DJ Giorgio »

εγω εχω δοκιμασει μπλε λεντακια και κανουν! απλα με το μαυρο καντραν απο πισω ειναι πολυ λιγο το φως!
Εικόνα
Summer 2005... Skopelos!!!!
Car: Rover 214si (1996)
Hp: 103+ κατι λιγα!
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

Λοιπον Τελικα τα εβαλα αλλα τις φωτος θα τις στειλω στο προεδρο ελπιζω να μην εχει προβλημα να τις ανεβασει γιατι εγω δεν ξερω.Εβαλα ledakia μπλε αλλα ειναι λιγο προβλημα ο τροπος που φωτιζεται το καντραν γιατι εκει που ειναι τα λαμπακια ειναι πιο εντονο το φως αλλα εβαλα χαρτακι απο πανω να περιορισω το φως.Ωραια εγιναν τελικα αλλα νομιζω πως δεν αξιζε το κοπο να το κανω γιατι το μπλε ειναι αρκετα αρκετα εντονο και δεν μ ου πολυαρεσε.δειτε τις φωτος και πειτε και εσεις μια γνωμη
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

Τελικα εβαλα τη φωτο απο τα οργανα στοπαρακατω link.Τελικα δεν ειναι και ασχημα νομιζω εσεις τι λετε?
http://briefcase.pathfinder.gr/view/spyroshio
P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

ΛΟΙΠΟΝ,ΕΙΔΑ ΤΗ ΦΩΤΟ Κ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ,ΨΥΧΡΟ,ΣΟΒΑΡΟ & ΟΧΙ ΤΣΙΡΚΟΥΛΟ,ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΕ CORSA ΣΥΝΔΙΑΣΜΕΝΟ ΜΕ ΙΔΙΟ ΦΩΤΙΣΜΟ ΣΕ ΛΟΙΠΑ ΟΡΓΑΝΑ ΕΛΕΓΧΟΥ,ΠΗΓΗ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ Κ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΣΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ Κ ΕΛΕΓΕ ΠΟΛΥ.ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΤΧΥΜΕΤΡΟ Ο ΦΩΤΙΣΜΟΣ ΣΤΑΜΑΤΑ ΜΕΤΑΞΥ 80-160 ΣΤΟ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 6800 ΔΕ ΒΛΕΠΕΙΣ,ΠΛΑΚΑ ΘΑ 'ΧΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΡΕΣΕΙ ΚΑΝΑ ΚΟΦΤΗ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗ ΒΕΛΟΝΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ...
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ΔΕΙΚΤΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ/ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΔΕ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.ΑΝ ΕΒΑΖΕΣ ΚΑΜΙΑ ΧΡΥΣΟΣΚΟΝΗ Ή ΤΙΠΟΤΕ ΦΩΣΦΟΡΙΖΕ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΒΕΛΟΝΕΣ ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΑΝΤΩΣ.ΜΠΡΑΒΟ
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

Nα σου πω την αληθεια η φωτο ειναι απο κινητο και δεν φαινεται καλα στην πραγματικοτητα ειναι πιο ομορφο και φαινονται και τα χιλιομετρα μεταξυ 80 και 160
αλλα οχι τοσο εντονα φαινονται επισης και οι δεικτες αλλα να σου πω την αληθεια εχω κουραστει απο την προσπαθεια γιατι το αμαξι ηταν χωρις καντραν τρεις μερες μεχρι να δω τι μπορω να κανω μεχρι να το κανω μεχρι να βρω τα καταλληλα λαμπακια αλλα σαν αποτελεσμα ειναι αρκετα καλο πιστευω.
sGonzales
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Τετ Ιαν 26, 2005 3:08 pm
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sGonzales »

Σπύρο αν μπορείς Βάλε το thread αναλυτικά με φώτο (αν γίνετε βέβαια) στο Do It Your Self!!

Κατά την γνώμη μου πιστεύω ότι είναι ωραία πατέντα για να την έχουμε στο site.
RealOVER
White Power
1 0 3
War Horses

Εικόνα
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

Αντε ρε παιδια περιμενω αποψεις
Fotis 416
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2005 9:27 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis 416 »

πολυ καλη δουλεια.μπραβοοοοοοοοοο!!!!!!! :wink: :wink: :wink:
Rover rulezzz...
414 GSI του 94' (μετατροπη 416)
120hp
predator!!!
Εικόνα
Dimitris200
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:39 am
Τοποθεσία: Rhodes
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dimitris200 »

Πολυ καλο, θα το εχω στα υποψιν μου.

Παρατηρησεις-ερωτησεις*

στα αγγλικα φορουμ αναφερουν για καποια πορτοκαλι ζελατινα η οποια δεν ξεκολα, απλα πρεπει να την ξυσεις με υαλοχαρτο...ισχυει αυτο?

οι βελονες ξαναμπαινουν ευκολα στην θεση τους?

τα λαμπακια ειναι τυπου led(?), και πως ταιριαζουν στα υπαρχοντα?

γιατι εχω την εντυπωση οτι δεν φωτιζονται και δεν φαινονται οι δεικτες?
(παρατηρηση στην φωτο)

:oops:
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

Ναι υπαρχει ενα πορτοκαλι φιλμακι το οποιο και εξυσα χωρις να χρειαζεται να βγαλεις τις βελονεςαπλα εξυσα το φιλμακι πισω απο τα νουμερα.Τα φωτακια που εχει το καντραν μεσα ειναι στο ιδιο μεγεθος με τα λαμπακια του ογκου(μικρα)στα μπροστινα φαναριακαι υπαρχουν ledakia μπλε σε τετοιο μεγεθος.Οι βελονες δεν φαινονται τοσο καλα στη φωτο αλλα στη πραγματικοτητα ξεχωριζεις τις ενδειξεις.Υπαρχει το εξης προβλημα ομως τα ledakia εχουν τη ταση να στελνουν το φως ποιο εντονα μπροστα και οχι στα πλαγια οποτε Φωτιζονται τα οργανα πιο εντονα σε εκεινα τα σημεια και εχω βαλει κατι χαρτακια για να μην ειναι τοσο εντονα.Σκεφτομαι να βγαλω τα ledakia και να βαλω ασπρα λαμπακια με μπλε καποτες απο μπαλονι γιατι με τα απλα λαμπακια διαχεεται καλυτερα κσε ολο το καντραν το φως,αλλωστε και τα μαμα λαμπακια εχουν πορτοκαλι καποτες για να βγαινει το πορτοκαλι χρωμα. :wink: :wink: :wink: :wink:
δωσε σε παρακαλω το link απο τις Αγγλικες σελιδες που ανεφερες 8) 8) 8)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αισθητικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης