Laptop erwtiseis...

PC-TV Games-Κινητά-Internet και οχι μονο...
Leuteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:21 pm
Επικοινωνία:

Laptop erwtiseis...

Δημοσίευση από Leuteris »

Επειδή πρόκειται να πάρω σύντομα ένα laptop και επειδή γνωρίζω μόνο τα βασικά και είμαι λίγο μπερδεμένος , αν μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου πει τι πρέπει να προσέξω, τι είναι καλό να έχει ο υπολογιστής και ποιες μάρκες να κοιτάξω. τα toshiba είναι όντως καλά ? επίσης να προτιμήσω centrino ?
manolis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Παρ Μαρ 11, 2005 6:47 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolis »

Λογω δουλειας ασχολουμαι με υπολογιστες συνεχως...εχω πειξει στους υπολογιστες με λιγα λογια.Λοιπον καταρχην θα πρεπει να προσδιορισεις για τι χρηση θες τον φορητο;;;;Τον θες για παιχνιδια;;;;για ταινιες;;;;για επεξεργασια βιντεο;;;;;Απλα για να γραφεις εγγραφα και να φτιαχνεις παρουσιασεις;;;να μπαινεις στο διαδυκτιο;;;;Λιγο απο ολα;;;;Αλλο συμαντικο ειναι ποσα χρηματα διαθετεις!!!!!Γιατι απο τα χρηματα εξαρταται τι μπορω να σου προτεινω σε βαρος και δυνατοτητες....διοτι αν θες γρηγορα και ελαφρι αλλη ιστορια....αν θες μετριο σε βαρος κανα 3,5 κιλα π.χ και να μην κανει και πολλα πραγματα αλλη ιστορια....παντος τα toshiba ειναι απο τα καλυτερα φορητα!!!!Μακρυα απο συναρμολογουμενα!!!!!!Δες τι θες συγκεκριμενα και μπορω να σου πω.Καλο ειναι να ειναι centrino :wink: Πιστευω να βοηθησα και οτι αποριας εχεις εδω ειμαστε :wink:
Vangelis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 3:27 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vangelis »

Εγώ ένα θα σου πώ... Ότι κι αν πάρεις, αν δεν έχει 3 χρόνια εγγύηση, πάρε επέκταση εγγύησης. Μπορεί να σου κοστίσει τώρα 100-150 ευρώ αλλά μπορεί να σου σώσει το Laptop... :wink: Τα toshiba είναι όντως αρκετά καλά, αν θες κάτι πιο φθηνό πάντως πήγαινε σε κανένα fujitsu siemens. Μακρυά από τα φθηνά HP...
I am proud that i was driving a Rover.
Tigraki...!!!
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 2593
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 6:32 pm
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος, Αθήνα. Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Tigraki...!!! »

Logo ths doulias tha boithaga kai ego alla me kalipsane plhros oi parapano.
Εικόνα
Leuteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:21 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Leuteris »

Καταρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Διαθέτω 1300 ευρώ περίπου και θέλω να κάνω λίγο απόλα. Τι προτείνετε ? θα ήθελα να μου πείτε κάποια ολοκληρωμένη πρόταση.οχι HP ε? acer ? αυτή η πάτφόρμα η sonoma τι ειναι ? επίσης από ποιο κατάστημα να αγοράσω?
Dionisis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 08, 2005 5:21 am
Τοποθεσία: ΜΟΣΧΑΤΟ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dionisis »

Οχι aceeerrr!!Έχουν πρόβλημα με την μπαταρία τους.Όπως επίσης και τα HP από τότε που ενώθηκε με την Compaq.Compaq πάντως άμα βρεις σαν brand name είναι κορυφαία(προ HP..).Εγώ θα πρότεινα toshiba έστω και αν με αυτά τα χρήματα θα βρεις καλύτερα χαρακτηριστικά σε άλλες μάρκες.Η sony vaio αλλά δεν πλησιάζονται οικονομικά...αυτά!
Tigraki...!!!
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 2593
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 6:32 pm
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος, Αθήνα. Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Tigraki...!!! »

Toshiba και Fujitsu ή Sony Vaio είναι αρκετά καλά.
Και όπως υπόθηκε και παραπάνω δώσε κάτι παράπάνω για την εγγύηση.
Εικόνα
manolis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Παρ Μαρ 11, 2005 6:47 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolis »

Θα κοιταξω με αυτα που λες να σου προτεινω κατι αλλα ετσι οπως το βλεπω toshiba και οταν βρεις αυτο που θες να παρεις τοτε μπες σε ολα τα e-shop και δες τιμες....ενδεικτικα http://www.e-shop.gr,www.edirect.gr,www.e-2u.gr,www.plaisio.gr" onclick="window.open(this.href);return false; και πολλα αλλα....θα ενημερωσω για την προταση μου :wink:
stergios
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 26, 2005 12:21 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/Πολίχνη/Μποτσαρη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stergios »

για να σε γλιτωσω λιγο κοπο κανε μια ερευνα απο εδω μεσα.

θα βρεις αυτο που θες σιγουρα.

http://www.skroutz.gr
[img:4d7abfee97]http://users.forthnet.gr/the/pcserv/SIG2.jpg[/img:4d7abfee97]
coming sooner or later.... don't click below ...
http://monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=11049331
Leuteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:21 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Leuteris »

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!! manoli περιμένω την πρόταση σου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης