Αγορα tf 160 vvc και προβληματισμοι

Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Αγορα tf 160 vvc και προβληματισμοι

Δημοσίευση από kostas200vi »

thanos_s έγραψε:
Με τις αλλαγες λαδιων δεν κανεις κατι ιδιαιτερο, και Σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση Motorcoteκαι αλλα προσθετα, θα κανουν το λαδι πιο παχυρευστο και
Δεν θα μπορει να τα γεμισει απο τις ηδη βουλωμενες τρυπες τους, με αποτελεσμα ο θορυβος να ενταθει.
:crazy: :crazy: :crazy:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
andreastf
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Re: Αγορα tf 160 vvc και προβληματισμοι

Δημοσίευση από andreastf »

τον θορυβο τον μπεκ της rover τον ξερω...εβγαλα τα 5-40 της shell και εβαλα 10-40 castrol..αυτο που αλαξε ειναι το εντονο κροταλισμα τον οστηριων τα πρωτα 3-5sec!!!καποιος θορυβος υπαρχει ακομα αλλα απο οτι καταλαβα θα τον εχω παντα μαζι μου!!!!!!!ειμαι απο απαρχια και συγκεκριμενα απο το αγρινιο.το αυτοκινητο το αγορασα πριν κανα μηνα απο μια μαντρα στην αργυρουπολη χωρις service book kai manual αυτοκινητου!!!οσο για το μοτορ κοτε σκοπευω να το χρησιμοποιησω στο σασμαν γιατι κανει κατι κοπλακια με την οπιστεν, μπας και δεν επιδεινωθει η κατασταση του!!!
red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 11:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: Αγορα tf 160 vvc και προβληματισμοι

Δημοσίευση από red_drifter »

andreastf έγραψε:τον θορυβο τον μπεκ της rover τον ξερω...εβγαλα τα 5-40 της shell και εβαλα 10-40 castrol..αυτο που αλαξε ειναι το εντονο κροταλισμα τον οστηριων τα πρωτα 3-5sec!!!καποιος θορυβος υπαρχει ακομα αλλα απο οτι καταλαβα θα τον εχω παντα μαζι μου!!!!!!!ειμαι απο απαρχια και συγκεκριμενα απο το αγρινιο.το αυτοκινητο το αγορασα πριν κανα μηνα απο μια μαντρα στην αργυρουπολη χωρις service book kai manual αυτοκινητου!!!οσο για το μοτορ κοτε σκοπευω να το χρησιμοποιησω στο σασμαν γιατι κανει κατι κοπλακια με την οπιστεν, μπας και δεν επιδεινωθει η κατασταση του!!!

απο ποια μαντρα το αγορασες ???????????
και τι χρωμα ειναι ??????
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Αγορα tf 160 vvc και προβληματισμοι

Δημοσίευση από PaNoSGR »

εχουμε εδω περα καποιον απο αγρινιο μερια να εμφανιστει ή να πει καποιος ποιος ειναι γιατι δεν θυμαμε το ονομα του.εχει το τουρμπατο το ροβερ που το εφτιαχνε με τον αδερφο του μπορει λογικα να σε βοηθησει αν το ακουσει δεν ξερω
Εικόνα
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Αγορα tf 160 vvc και προβληματισμοι

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Τα κολπακια στην οπισθεν ειναι φυσιολογικα, σε ολα τα σαζμαν pg1,θα το συνηθίσεις αντρέα, και καλοριζικο κιολας, επίσης ο θόρυβος οπως ειπαν τα παιδια ειναι κάπως στο vvc...απο την μάνα του απλα ελεγξε για τον αλλο τον θόρυβο μήπως εχεις καποιο ράγισμα στην πολλαπλή, εξαγωγης σε μενα αυτο προυπηρχε απο τοτε που το χα αγοράσει και νομιζα οτι ετσι ειναι το φυσιολογικο εως οτου φυσικα διαπιστώθηκε σε καποιο σερβις οτι ηταν ραγισμενη η πολλαπλή. Με το που διορθωθηκε αλλαξε φυσικα και ο θόρυβος..Τωρα φυσικα υποθεσεις ....αν δεν το ακουσεις απο κοντά..δεν..βγαζεις συμπερασμα..απλα βρες καποιον που να χει και αυτος vvc να συγκρινεις τον θορυβο..
giorgosvi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 03, 2005 8:09 pm
Τοποθεσία: ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΛΙΒΑΔΕΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Αγορα tf 160 vvc και προβληματισμοι

Δημοσίευση από giorgosvi »

οσο για το μοτορ κοτε σκοπευω να το χρησιμοποιησω στο σασμαν γιατι κανει κατι κοπλακια με την οπιστεν, μπας και δεν επιδεινωθει η κατασταση του!!![/quote] καθε φορα που θα θελεις να βαλεις οπισθεν θα βαζεις πρωτα 1η και μετα οπισθεν... :smok:
darkgsi
Support member
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 10:32 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Re: Αγορα tf 160 vvc και προβληματισμοι

Δημοσίευση από darkgsi »

PaNoSGR έγραψε:εχουμε εδω περα καποιον απο αγρινιο μερια να εμφανιστει ή να πει καποιος ποιος ειναι γιατι δεν θυμαμε το ονομα του.εχει το τουρμπατο το ροβερ που το εφτιαχνε με τον αδερφο του μπορει λογικα να σε βοηθησει αν το ακουσει δεν ξερω
Γεια σου andreastf μαλλον για μενα λεει ο PaNoSGR, πολυ ευχαριστως να σε βοηθησω αλλα αυτη την στιγμη βρισκομαι Αθηνα, θα κατεβω Αγρινιο τελος του μηνος!! για οτιδηποτε στειλε πμ....
Εικόνα
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Αγορα tf 160 vvc και προβληματισμοι

Δημοσίευση από crAss »

Εγώ πάντως βάζω Motorkote στον κινητήρα κάθε 45.000 κμ (κάθε 3 αλλαγές λαδιών) και στο κιβώτιο μια και έξω (αφού έβαλα φουλ συνθετική βαλβολίνη) και είναι για 150.000 κμ.
Life is too short not to...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα μέλη / Newbies”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης