Εξάτμιση kseries

Απάντηση
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από kostas200vi »

Όταν καποιος λέει ότι με Gti περνάει ZR θεωρώ ότι είναι μαμά, τώρα εάν αρχισουμε το δικό μου είναι 1600 το δικό σου είναι 1800 το δικό μου πίνει γάλα το δικό σου πίνει Hemo, τότε κάτσε στα αυγά σου και μην λες τίποτα........GTi μαμά vs ZR μαμά είναι μπροστά το ZR .....τέλος........ εάν αρχισουμε τα βγάζω βάζω αρχίζουμε και συγκρίνουμε βελτιώσεις όχι τα αυτοκίνητά........αυτά, πάω για δουλειά.......το βράδυ τα ξαναλέμε. Εικόνα
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από Tasos_7R »

kostas200vi έγραψε:.....μην αρχίζουμε τις ποντικιες.
Μη ρίχνεις το επίπεδο του forum σε επίπεδο dragster.gr... έλεος δλδ... :sick:

Ρε Κώστα, μα καλά... εσύ πριν δυο παραγράφους κατάλαβες ότι ο Δημήτρης έχει κάνει αλλαγές στο GTi??? Όσο για το πόσα άλογα είναι έχει ανεβάσει ένα κάρο δυναμομετρήσεις... Τώρα αν τα ZR δεν είναι 160 που δηλώνει η εταιρεία και είναι λιγότερα, τότε να το συμπληρώσουμε στα μειονεκτήματα του VVC στο θέμα "VVC vs VTEC". :-D :P
Δεν τίθεται θέμα ότι μαμά ZR είναι μπροστά από μαμά GTi, απλά είναι λίγο άκυρο να το γυρνάς σε τέτοια σύγκριση... Ο Δημήτρης είπε ότι πιστεύει ότι όπως είναι τώρα το αμάξι του (και δεν είναι κρυφό τι φοράει) θα είναι μπροστά από μαμά ZR. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο... Και η γνώμη μου είναι πως έχει δίκιο. Εγώ σε μια τέτοια κόντρα 1ες ρολλ για καμιά 600αρια μέτρα θεωρώ ότι το GTi θα περάσει με 1-2 κενά μπροστά.... και αυτό λέει πολλά για το GTi... Βέβαια κρίμα που δεν μπορούμε να το δούμε και στην πράξη...
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από i-VTec »

Νομίζω ότι μιλάω στον τοίχο...

Νικόλα, άκυρο αυτό πού έκανες γιατί οι Άγγλοι του MG-Rover club λογικό είναι ούτε να ξέρουν πολλά για τα Rover με Honda μοτέρ, ούτε να τα έχουν σε εκτίμηση...Λογικό λοιπόν να υποστηρίξουν το ZR...Και όσον αφορά το πάτημα με τον Φώτη, για εκατομμυριοστή φορά να πω ότι δεν έχω ΚΑΜΙΑ σχέση με τότε και πως αν ανοίξω τώρα με παρόμοιο αμάξι, είναι τουλάχιστον 3-4 αμάξια πίσω...

Η μνήμη σου σε απατάει και στο έχω ξαναπεί πολλές φορές, ΔΕΝ ήσουν μπροστά στα πατήμα και δεν είδες...Με τον Σωτήρη πατήσαμε σε ΔΥΟ συνεχόμενα φανάρια, και στα δύο μου έφυγε ελάχιστα και αυτό μετά τα 150...Και στην Εθνική μου έφυγαν 1-2 αμάξια ο καθένας γιατί πηγαίναμε από 2ες πού δε με βολεύει...

Κώστα, μου βάζεις λόγια στο στόμα...Είπα ότι με ΜΑΜΑ GTi περνάω μαμά ZR? Είπα ότι με το GTi όπως είναι τώρα (ουσιαστικά 133 άλογα), περνάω μαμά ZR. Πού είναι το δύσκολο στο να το καταλάβεις αυτό? Ούτε ο Χρήστος, ούτε ο Σωτήρης ήταν κουλοί, κι όμως διαφορά σοβαρή δε μου έκαναν μέχρι 4ες...Άμα θες να μου φέρεις 1.800 με μεταβλητό και χταπόδι-πρόγραμμα, να παρω κι εγώ ένα Integra (1.800) με τα ίδια mods να δείς το έργο...τι συγκρίνεις τώρα??

Τέλος, από τη στιγμή πού δεν υπάρχει μαμά ZR στην παρέα και το ξέρουμε, αρκούμαι στα F/TF πού είναι και πιό ελαφριά από τα ZR, με τα ίδια άλογα...Και με αυτά μέχρι τα 150 σφαζόμαστε...Οπότε όπως καταλαβαίνετε, μαμά ZR είναι ΠΙΣΩ. Αν βρείτε μαμά ZR να δοκιμάσουμε, εδώ είμαι και περιμένω...Μέχρι τότε όμως οι εικασίες δεν έχουν χώρο εδώ, ισχύει αυτό πού σας είπα μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο (πού δεν πρόκειται)...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από nikolas »

Μα ρε Δημήτρη και εσύ εικασία κάνεις για το ότι είσαι μπροστά από όλα τα ZR ανεξαρτήτως οδηγού..εφόσον συμφωνούμε ότι δεν έχουμε διαθέσιμο ZR για δοκιμή..
Και μια εντελώς καλοπροαίρετη ερώτηση. Στα χαρακτηριστικά που έβαλα το GTi θεωρείται 128 άλογα και με βάση αυτά λέμε ότι είναι πολύ πίσω από το ZR. Με τα 133 που δηλώνεις τώρα δηλαδή διαφορά +5 από εκεί που συμφωνούμε ότι το GTi έχανε τώρα καταλήγουμε στο ότι ράβει άνετα το ZR?
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Νικόλα, μη μπαίνεις στο τριπάκι με τα νούμερα... δε θα βγάλεις άκρη...
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από i-VTec »

Μαμά το GTi δεν ήταν 128...124 το δίνει η Honda και τόσο ήταν απ'ότι έχω καταλάβει...

Εικασίες κάνετε εσείς, παρά το ότι έχω ανοίξει και με 2 ZR, μετά από ΠΟΛΥ προσπάθεια δικιά μου...Κοινώς, παρακαλάω εγώ για να βρω ZR για άνοιγμα και όταν το καταφέρνω μετά από 1-2 χρόνια με βγάζεις και ψεύτη...Ε όχι Νικόλα...

Το αμάξι μου το ξέρω απ'έξω...Και ξέρω και τα άλλα Rover καλά...Το ZR χάνει, χάνει από βάρος, χάνει από αεροδυναμική λόγω bodykit, χάνει από ζάντες...Και ξέρουμε ότι μαμά βγάζει κοντά στα 152-153 Ps...Εγώ από αμάξια πού είναι σε αυτή τη κατηγορία κιλών και ισχύος ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ...Σου έχω όσα παραδείγματα θέλεις...Γιατί αν μαμά ZR περνάει εμένα, τότε πάει σαν Golf GT 170 ας πούμε (ένα παράδειγμα)...Και ξέρετε καλά πως αυτό δε συμβαίνει σε καμία περίπτωση...Τα ZR160 πάνε σαν TSi 140...Από τα οποία είμαι μπροστά πλέον τουλάχιστον 2 αμάξια 400άρι-500άρι...Μπορώ κι εγώ να αρχίσω να λέω νούμερα αλλά δεν έχει νόημα, λέω τι γίνεται στο ΔΡΟΜΟ...Στο δρόμο λοιπόν τα ZR ΔΕΝ ΠΑΝΕ. Και νομίζω ότι οι κάτοχοί τους το ξέρουν καλά...Το γιατί δεν πάνε βρείτε το μόνοι σας, εγώ σας είπα κάποιες πιθανές αιτίες...Από μαμά ZR είμαι μπροστά και τέλος...Κρίμα πού πλέον έχουν γίνει τόσο σπάνια και δε βρίσκω κανένα στο δρόμο...Και τα ελάχιστα πού έχω πετύχει κατά καιρούς δεν ανοίγουν...
Εικόνα
saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από saikoe39 »

ZR....enanti stou mitsou...????

xaxaxa....kalo anekdoto.....

oso gia ta 128 aloga...as paei ena zr na metrithei sto idio dyno na doume posa tha vgalei..prota...


opoios exei ena Zr(kai exei diathesi).....as psithei na kanei mia dokimi me to gti....

esu nikola vvc den eisai..????kane mia dokimi me ton mitso.....
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από kostas200vi »

i-VTec έγραψε:Μαμά το GTi δεν ήταν 128...124 το δίνει η Honda και τόσο ήταν απ'ότι έχω καταλάβει...

Εικασίες κάνετε εσείς, παρά το ότι έχω ανοίξει και με 2 ZR, μετά από ΠΟΛΥ προσπάθεια δικιά μου...Κοινώς, παρακαλάω εγώ για να βρω ZR για άνοιγμα και όταν το καταφέρνω μετά από 1-2 χρόνια με βγάζεις και ψεύτη...Ε όχι Νικόλα...

Το αμάξι μου το ξέρω απ'έξω...Και ξέρω και τα άλλα Rover καλά...Το ZR χάνει, χάνει από βάρος, χάνει από αεροδυναμική λόγω bodykit, χάνει από ζάντες...Και ξέρουμε ότι μαμά βγάζει κοντά στα 152-153 Ps...Εγώ από αμάξια πού είναι σε αυτή τη κατηγορία κιλών και ισχύος ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ...Σου έχω όσα παραδείγματα θέλεις...Γιατί αν μαμά ZR περνάει εμένα, τότε πάει σαν Golf GT 170 ας πούμε (ένα παράδειγμα)...Και ξέρετε καλά πως αυτό δε συμβαίνει σε καμία περίπτωση...Τα ZR160 πάνε σαν TSi 140...Από τα οποία είμαι μπροστά πλέον τουλάχιστον 2 αμάξια 400άρι-500άρι...Μπορώ κι εγώ να αρχίσω να λέω νούμερα αλλά δεν έχει νόημα, λέω τι γίνεται στο ΔΡΟΜΟ...Στο δρόμο λοιπόν τα ZR ΔΕΝ ΠΑΝΕ. Και νομίζω ότι οι κάτοχοί τους το ξέρουν καλά...Το γιατί δεν πάνε βρείτε το μόνοι σας, εγώ σας είπα κάποιες πιθανές αιτίες...Από μαμά ZR είμαι μπροστά και τέλος...Κρίμα πού πλέον έχουν γίνει τόσο σπάνια και δε βρίσκω κανένα στο δρόμο...Και τα ελάχιστα πού έχω πετύχει κατά καιρούς δεν ανοίγουν...
Τότε ίσως να είσαι παραπάνω άλογα,το εχεις σκεφτεί ?
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από saikoe39 »

kostas200vi έγραψε:Όταν καποιος λέει ότι με Gti περνάει ZR θεωρώ ότι είναι μαμά, τώρα εάν αρχισουμε το δικό μου είναι 1600 το δικό σου είναι 1800 το δικό μου πίνει γάλα το δικό σου πίνει Hemo, τότε κάτσε στα αυγά σου και μην λες τίποτα........GTi μαμά vs ZR μαμά είναι μπροστά το ZR .....τέλος........ εάν αρχισουμε τα βγάζω βάζω αρχίζουμε και συγκρίνουμε βελτιώσεις όχι τα αυτοκίνητά........αυτά, πάω για δουλειά.......το βράδυ τα ξαναλέμε. Εικόνα

oraia nai kai......????????????????????????????????????

mama gti einai piso apo Zr...eisai ok...??

Apo tou mitsou pantos to gti einai piso.......
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από kostas200vi »

saikoe39 έγραψε:ZR....enanti stou mitsou...????

xaxaxa....kalo anekdoto.....

oso gia ta 128 aloga...as paei ena zr na metrithei sto idio dyno na doume posa tha vgalei..prota...


opoios exei ena Zr(kai exei diathesi).....as psithei na kanei mia dokimi me to gti....

esu nikola vvc den eisai..????kane mia dokimi me ton mitso.....
Σωστός, αυτό ακριβώς θέλω να πω ότι δεν είναι λογικό από θέμα ιπποδύναμής κάτι δεν κολλάει.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες