Τι να κανω?

General board
Τζίμης
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 9:57 pm
Επικοινωνία:

Re: Τι να κανω?

Δημοσίευση από Τζίμης »

Παιδια καλησπερα.Κατ'αρχην θελω να σας ευχαριστησω για τις αποψεις και τις συμβουλες που δινετε.Τωρα, θελω να σας πω καποια πραγματα για να σας κανω να καταλαβετε καλυτερα....Πρωτο:Τα χρηματα για το rover θα φυγουν περισσοτερο για επισκευες (τζαμια,κλειδαριες,καθρεφτες,στοκαρισμα και βαψιμο,κολαρα,αναρτησεις,ολικο service) παρα για βελτιωσεις....Δευτερο:Για να τελειωσω (πτυχιο,μεταπτυχιακο) θελω αλλα 6 χρονακια και δεν παιζει να παρω αμαξι στα 25 μου γιατι θα τρελαθω κυριολεκτικα.
Τζίμης
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Re: Τι να κανω?

Δημοσίευση από kostas_pana »

kostas200vi έγραψε:Με 22000 € σου φτιάχνω εγώ ένα παλιομοδίτικο βρετανικό να το βλέπεις μέσα - έξω και να σου τρέχουν τα σάλια, και από μοτερ 500 άλογα, μετα φερτε μου και OPC & TYPE R & EVO & SUBARU & cupra θα τους δώσω και μια φωτο τον εμπρός προφυλακτήρα του ROVER γιατί θα τον ξεχάσουν πως είναι :kot:
nai alla esi tha exeis amaksi 10etias kai ego milao gia kainourio pou me 6500-7000 epipleon den nomizo na to vlepeis pouthena....
alloste auta einai gnomes... kai ego tin gnomi mou eipa.....
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Τι να κανω?

Δημοσίευση από kostas200vi »

kostas_pana έγραψε: alloste auta einai gnomes... kai ego tin gnomi mou eipa.....
Οκ, αυτα ειναι γουστα, εχεις δικιο, εγω προτιμω ενα Rover 200αρι με εναν δυλιτρο τουρμπατο :dan:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Re: Τι να κανω?

Δημοσίευση από kostas_pana »

kai ego (me 33000 sxedon) ena opel ASTRA opc na ravei...
to exei alitheia akousei kaneis to astra to opc? lene pos kanei fovero thorivo...
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
Τζίμης
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 9:57 pm
Επικοινωνία:

Re: Τι να κανω?

Δημοσίευση από Τζίμης »

ok.Μιας και το πηγαμε εκει το θεμα πρεπει να σας πω πως εχω φιλο που ειναι καυλωμενος με τα opel και εχει το opel corsa d 1.4 (οχι το opc) και το αυτοκινητο δεν με εκπλησσει.Παρ'ολα αυτα πρεπει να συμφωνησω πως στην κατηγορια του το opc ειναι το πιο ολοκληρωμενο σ'αυτα τα λεφτα.Ωστοσο πρεπει να πω καποια πραγματα.Μεσω του φιλου μου και του club του (opelclub) γνωρισα δυο παιδια με opel corsa opc και μαλιστα μπηκα και στο ενα και δεν συγκινηθηκα διολου..Επειδη εχει δυο καθισματα bucket recaro και ωραιο bodykit (πανακριβο) σημαινει οτι ειναι και αμαξαρα οπως το παρουσιαζουν οι περισσοτεροι?Απο γκαζι ελεγε αρκετα αλλα καταναλωνε περισσοτερα.Στριψιμο δεν ειδα γιατι το παιδι δεν ειναι του στριψιματος αλλα αυτο που μου εχει πει ο φιλος μου ειναι οτι στριβει οπως το suzuki swift sport (εχει και αυτο ο φιλος μου με το corsa και εχω μπει) πραγμα που ειναι πολυ καλο για το swift (125 hp) αλλα καθολου καλο για το corsa (192 hp).Μεχρι στιγμης αυτη ειναι η αποψη μου (οπως και αποψη μου ειναι οτι το να συγκρινεις opel με rover ειναι κατι αντιστοιχο με το να συγκρινεις σκατα με φραουλες).Στο θεμα μας τωρα.
Τζίμης
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Re: Τι να κανω?

Δημοσίευση από kostas_pana »

tin gnomi mas mas rotises kai stin eipame. tipota parapano tipota parakato...
ego pantos mpika sto opc me vroxi (karekles)kai apenergopiimeno to esp kai strivame Γ strofi me 170 kai spiniarontas sinexos... (to odigouse pilotos omos oxi xestis)
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Τι να κανω?

Δημοσίευση από kostas200vi »

kostas_pana έγραψε:kai ego (me 33000 sxedon) ena opel ASTRA opc na ravei...
to exei alitheia akousei kaneis to astra to opc? lene pos kanei fovero thorivo...
Κωστα, το εχει ο κολλητός μου, μην φανταστείς τρελα γκαζια, το οδήγησα καλο ειναι αλλα δεν με εντυπωσίασε ενα απλο τουρμπατο ειναι. :roll:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Re: Τι να κανω?

Δημοσίευση από kostas_pana »

ego pantos kosti an kai den pigaina pote ta germanika kai poli perissotero ta opel exo pathei zimia!!!
an eixa fraga tha eimoun antiprosopia idi...
to corsa mono me 22000 einai apla to pio olokliromeno.. eno to astra einai poli pio omorfo (alla kai pio akrivo...)
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Τι να κανω?

Δημοσίευση από kostas200vi »

Αυτό που οδήγησα και πραγματικά είναι πολύ καλό και γρήγορο, είναι το CUPRA ενός άλλου φίλου που πρόσφατα είχε βάλει το Demo Revo για 5 ώρες (κράτησε και μια ωρίτσα για τον κολλητό του :-D ) το αμαξι αυτο ράβει, αλλά 32000 € είναι πάρα πολλά, άρα επιστροφή στο ROVER :dan:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 3:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Τι να κανω?

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

Τζιμη εγω θα σου πω ενα τελευταιο πραγμα...Αν εισαι τοσο καυλωμενοσ να ριξεις λεφτα μην το κανεις σε παλιο αμαξι...δηλαδη και στο ROVER...
Μην κανεισ το λαθος που καναμε πολλοι εδω μεσα...
Βεβαια το πιο σωστο ειναι να μην ριχνεις λεφτα σε κανενα αμαξι..γιατι δεν τα παιρνεις ποτε πισω εστω και κατα το υμιση... :spao:
Αν παλι θελεις να το κανεις..καν'το αλλα τουλαχιστον σε καινουργιο... ;)

Τι θα σου ελεγε ενα τουρμπατο Grande Punto t-jet sport με 17αρια full extra(esp,διζωνικο clima)...και καπου 17.000υρω...
Εγω ψηνομαι τρελα...αν δωσω και το tipo που ειναι στα τελευταια του...μου κανουν εκπτωση 2.000ευρω με αποσυρση...
Εν τω μεταξυ με ενα τσιπακι που κοστιζει 700ευρα το αμαξι φτανει 140 αλογα σχεδον τροχο... :beer:
Το ειχε στους 4 τροχους...
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες