Τρακαρισμα!!!!!!!!!!!By stickers!!

General board
Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: Τρακαρισμα!!!!!!!!!!!By stickers!!

Δημοσίευση από stickers!!! »

Θα ηταν καλυτερο να καθομασταν σαν παππουδες παρα να γινει μια μαμακια.....

Απο οτι ολοι ξερετε οι ταχυτητες ειναι πολυ μεγαλες (200++) και το κακο δεν αργει να γινει...
Με το τρακαρισμα που εγινε μπορουσα ανετα να ειχα παθει κατι.......

Οποτε προσωπικα δεν παροτρινω κανεναν πια να παει σε οποιδηποτε τετοιο μερος....
Γιατι οι κινδυνοι ειναι μεγαλυτεροι!!!!!!

Προσωπικα δεν ξαναπαταω πουθενα.....

Στο ΣΕΦ καλα ειναι!!!Ισα ισα που περναμε και καλυτερα!!!
1.800 vvc 150hp παλια.....
saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: Τρακαρισμα!!!!!!!!!!!By stickers!!

Δημοσίευση από saikoe39 »

stickers!!! έγραψε:Θα ηταν καλυτερο να καθομασταν σαν παππουδες παρα να γινει μια μαμακια.....

Απο οτι ολοι ξερετε οι ταχυτητες ειναι πολυ μεγαλες (200++) και το κακο δεν αργει να γινει...
Με το τρακαρισμα που εγινε μπορουσα ανετα να ειχα παθει κατι.......

Οποτε προσωπικα δεν παροτρινω κανεναν πια να παει σε οποιδηποτε τετοιο μερος....
Γιατι οι κινδυνοι ειναι μεγαλυτεροι!!!!!!

Προσωπικα δεν ξαναπαταω πουθενα.....

Στο ΣΕΦ καλα ειναι!!!Ισα ισα που περναμε και καλυτερα!!!
Mazi σου......................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bow: :bow:
Ενας μαλκς να το χασει...και να στο πεταξει επανω σου εκει που εισαι παρκαρισμενος σε τελειωσε....!!!!!!!!
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Τρακαρισμα!!!!!!!!!!!By stickers!!

Δημοσίευση από i-VTec »

Να σου πω,δίκιο έχεις...Στην τελική όποιοι από το club θέλουν να πηγαίνουν,ας έρχονται ΣΕΦ,ας καθόμαστε όλοι μαζί καμιά ώρα και μετά πάνε... ;)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: Τρακαρισμα!!!!!!!!!!!By stickers!!

Δημοσίευση από stickers!!! »

Σας παραθέτω ένα post από το clubford.gr
(http://www.clubford.gr/forum/showthread.php?t=11626" onclick="window.open(this.href);return false;)
Προσέχετε παίδες... Γλυκό το γκάζι και η μακαλία δεν αργεί να γίνει. Πήραμε το αμάξι μας για ένα σκοπό. Αν θέλετε τόοοοοοοοσο πολύ να παίξετε μαζί του, τα κουβαδάκια σας και σε καμμια πίστα πηγαίνετε. Η υπεραισιοδοξία και το "δε θα μου τύχει" δεν παίζει... Τέικ κέαρ φρέντς!


Τη Δευτερα που μας περασε συνεβηκε κατι πολυ δυσαρεστο στο Σχιστο, κατι που εχει συγκλονισει αρκετο κοσμο που ασχολειται με τη βελτιωση του αυτοκινητου και τις κοντρες.
Σε μια βραδυνη κοντρα μεταξυ Saxo και Mini Cooper και ενω το saxo ειχε φυγει λιγο μπροστα και το Mini Cooper πηγαινε προφυλακτηρα ( συνηθες φαινομενο - ελπιζω πια μερικοι να βαλουν μυαλο και να καταλαβουν οτι δεν υπαρχει πιο επικινδυνο πραγμα ) , το Saxo εχασε αλλαγη απο 3η σε 4η και κουμπωσε 2α!!!
Αυτο ειχε ως συνεπεια το αυτοκινητο να γονατισει και ο οδηγος του Mini Cooper εκοψε το τιμονι τερμα δεξια για να αποφυγει την συγκρουση...Τα αυτοκινητα βρισκονταν στο υφος της ανοικτης δεξιας προς Κερατσινι για οσους ξερουν κοντα στα κοντεινερ. Ο οδηγος του Μινι εχασε τον ελεγχο και αφου επεσε πανω σε ενα θεατη που βρισκοταν διπλα απο ενα παρκαρισμενο Saxo, χτυπησε το παρκαρισμενο το οποιο ανατραπηκε με δυο επιβατες, και το Σαχο στριμωξε τον θεατη -οδηγο ενος RX8 πανω στο αυτοκινητο του! Οι σκηνες που ακολουθησαν ηταν τραγικες. Ο 19 χρονος θεατης σκοτωθηκε ακαριαια ενω ο οδηγος του RX8 τραυματιστηκε αρκετα.


Δεν υπαρχουν λογια να εκφρασω τις σκεψεις που περασαν απο το μυαλο μου οταν το εμαθα -διαβασα στο dragster.Gr και επιβεβαιωθηκε απο φιλους . Βαθια συλληπητηρια στο αδικοχαμενο παληκαρι και ευχες για αναρωση στο αλλο παιδι. Ο συγκεκριμενος χωρος ειναι σημειο συνατησης πολλων παιδιων είτε για να συμμετασχουν στις δοκιμες είτε για να χαζεψουν. Φυσικα το να συμβει ατυχημα ηταν νομιζω θεμα χρονου. Κατα καιρους εχουν συμβει ελαχιστα μικροατυχηματα με υλικες ζημιες ομως. Ισως θα πρεπει η πολιτεια να λαβει σοβαρα το ζητημα και να δημιουργηθει ενας χωρος για τετοιου ειδους δοκιμες απο τους λατρεις των βελτιωμενων αυτοκινητων. Μεχρι τοτε καλο είναι είτε να απεχουμε με πονο καρδιας απο αυτες, είτε να φροντιζουμε οι συνθηκες που γινονται να ειναι οσο το δυνατο ασφαλεστερες.
Προτου να βγει καποιος και να καταδικασει το ολο ζητημα θελω να πω οτι οι οδηγοι των αυτοκινητων που συμμετεχουν στις κοντρες δεν ειναι ολοι πιτσιρικαδες χωρις μυαλο που κανουν οτι τους κατεβει. Οι περισσοτεροι κινουνται με ασφαλεια στο δρομο και σπανια πανω απο το εκαστοτε οριο ταχυτητας. Βεβαια τελευταια εχει δημιουργηθει μια κατηγορια νεων οδηγων ,απειρων και πανω απο ολα φοβερα απερισκεπτων και καθοτι οι εταιρειες διοχετευουν στην αγορα αυτοκινητα πολυ δυνατα σε προσιτες τιμες τα πραγματα θα χειροτερευσουν κατα τη γνωμη μου.
Δεν υπαρχει λογικη σε μια "δοκιμη" οπου 9 αυτοκινητα εχουν πιασει και τις 3 λωριδες και επιταχυνουν ο ενας πισω απο τον αλλο...Απο τυχη εως τωρα ,και να που τελειωσε και αυτη!, δεν εχουν καταντησει πολλα σαξοραλα τροπετο! ( και προς θεου δεν εχω κατι με τα συγκεκριμενα αυτοκινητα απλα τα εχω πετυχει απειρες φορες να ανεβαινουν σαν σμηνος...)
Ειδατε λοιπον....

Και οπως ειπε και το παλικαρι πιο πανω,ολοι λεμε (συμπεριλαβανομενου και του εαυτου μου πριν το τρακαρισμα φυσικα)οτι δεν θα τυχει σε εμενα.....
Αλλα δεν ειναι ετσι...

Δεν νομιζω οτι αξιζει για μια μαμακια της στιγμης να σκοτοθουμε η ακομα χειροτερα να σκοτοσουμε καποιον ανθρωπο....
1.800 vvc 150hp παλια.....
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τρακαρισμα!!!!!!!!!!!By stickers!!

Δημοσίευση από nikolas »

Θα συζητήσουμε την Πέμπτη, στη συνάντηση, το να μετατρέψουμε τις εβδομαδιαίες συναντήσεις-εξορμήσεις προς Σχιστό, σε καφέ στο Olympico, και από εκεί και πέρα όποιος θέλει μεμονωμένα να πάει Σχιστό καλώς, αλλά όχι να υπάρχει η απαίτηση να γίνει εμφάνιση και εκεί σαν club.
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Τρακαρισμα!!!!!!!!!!!By stickers!!

Δημοσίευση από i-VTec »

Ε,δεν νομίζω ποτέ να υπήρξε "απαίτηση"...Μπορεί να γινόμουν...πιεστικός μερικές φορές (έως και σπαζαρχί αν θέλετε :P ) αλλά δεν ανάγκασα κανέναν να έρθει Σχιστό...Ξέρω ότι δεν το λες για μένα προσωπικά,αλλά επειδή συχνά εγώ ήμουν πού υποκινούσα άπαντες να τραβήξουμε κατά Σχιστό ή κατά Βάρκιζα,ακόμα και όταν έβλεπα βαρεμάρα/κούραση να πλανιέται,απαντώ για τον εαυτό μου...Μετά από όσα έγιναν,δεν νομίζω να ξαναπάμε ως club τουλάχιστον...Μεμονωμένα ή 2-3 άτομα ΟΚ,αλλά καλύτερα για το club σαν ομάδα να καθόμαστε ΣΕΦ να συζητάμε,άντε και κάνα καφέ Olimpico...Μη με παρεξηγάτε,στα 30 μου κι εγώ καφέ θα προτιμώ από τα φανάρια (λέεεεεεεμε τώρα,ε Κώστα...? :P :burn: )
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τρακαρισμα!!!!!!!!!!!By stickers!!

Δημοσίευση από nikolas »

Όχι Μήτσο, μην είσαι χαζός, ειλικρινά δεν είχα κάποιον στο μυαλό μου, όταν τα γραφα και φυσικά όλοι πηγαίναν στην τελική με τη θέληση τους. Δεν έβαλε κανένας το πιστόλι στον κρόταφο. Απλά κατάλαβες πως το λέω, με τη λογική ότι ίσως προτεραιότητα μας τουλάχιστον σαν club να είναι κάποιες πιο "ώριμες" κινήσεις που προστατεύουν και καλύπτουν όλα τα μέλη.
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Τρακαρισμα!!!!!!!!!!!By stickers!!

Δημοσίευση από i-VTec »

Ναι βρε,οκ,συμφωνώ μαζί σου :-D ,απλά στιγμιαία έστω ένιωσα λιγάκι "ένοχος" σκεπτόμενος ότι μπορούσε να είχε γίνει κάτι τέτοιο εκείνες τις μέρες που "λύσσαγα" να κατέβουμε Σχιστό...Τεσπα,τέτοιες ώρες,τέτοια λόγια,όλα οκ...

Πάμε για το τσαγάκι μας... :smok: :burn:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τρακαρισμα!!!!!!!!!!!By stickers!!

Δημοσίευση από nikolas »

Όχι, σε διαβεβαιώ ότι δεν πήγαινε επι προσωπικού. Αν ήταν θα στο λεγα και το ξέρεις. ;)
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Τρακαρισμα!!!!!!!!!!!By stickers!!

Δημοσίευση από kostas200vi »

Δεν χρειάζονται οι υπερβολές, το φαινόμενο αυτό, δηλαδή το να συμβαίνουν κάποια ατυχήματα όταν γίνονται κόντρες και ταυτόχρονα να υπάρχει συνωστισμός από αυτοκίνητα και θεατές σε επικίνδυνα σημεία, είναι αναμενόμενο.
Το ότι έως σήμερα δεν έχει συμβεί σε κάποιους από μας δεν σημαίνει και ότι δεν έχουν γίνει παρόμοια περιστατικά και μάλιστα σε αγώνες ανάβασης και Ράλι με αρκετά θύματα.
Ο Κώστας είναι αρκετά επηρεασμένος από το ατύχημα, είναι φρέσκο και είναι απόλυτα φυσιολογική η αντίδραση του, αλλά ακομα και στο Σεφ μπορεί να συμβεί αυτό, κάποιος τρελαμένος να κάνει μια μαμακια και να έρθει να σκάσει πάνω σε κάποιο αμάξι η σε πεζό, απλά σε κάποιες περιοχές που γίνονται συχνά ατυχήματα να είστε ποιο προσεκτικοί.
Κωστή στο ξανάπα θέλει χρόνο και στο λέω γιατί ειχα ατύχημα και ήμουνα 32μερες στο Νοσοκομείο, πρέπει να το ξεπεράσεις, αλλιώς σε βλέπω να πίνεις τσάι μαζί μου (όπως λέει κι ο Μήτσος) :P
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες