Ελατήρια/Αμορτισέρ απο 400άρι ταιριάζουν σε 45άρι?

Απάντηση
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ελατήρια/Αμορτισέρ απο 400άρι ταιριάζουν σε 45άρι?

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Παιδια καταρχιν γεια σας έχω καιρο να γράψω αλλα να ξέρετε οτι σας διαβάζω... :D ήθελα να ρωτήσω το εξής 'εχω χτυπήσει μέσω ebay κατι ελατηριά χαμηλώματος 40 mm μαζί με κονι αμορτισερ :-D ...λεει οτι είναι για το 400άρι εώς και το 99...ε δεν νομίζω να χω κανένα πρόβλημα στο 45άρι '00 μου έτσι? Τα ίδια ελατήρια δεν ειναι?
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Αν αυτά που χτύπησες είναι για ίδιο "καλούπι" με το δικό σου (νομίζω 4θυρο?) κατά 99% δεν έχεις πρόβλημα.. Για σίγουρα μπορείς να ελέγξεις τους κωδικούς από το site της Koni αλλά λογικά είσαι εντάξει..
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Και γω έτσι νομίζω Νικόλα! Δεν νομίζω να υπάρχουν διαφορές....Απλως λέω ας ρωτήσω δεν ξέρεις καμμια φορά...ευχαριστώ..
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Τίποτα..να'σαι καλά! Και καλή επιτυχία με την δημοπρασία!!!
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Τα έχω ΄κερδίσει ήδη Νικόλα....επίσης αγόρασα ....splitter απο mg zs....σιγα σιγα θα το στήνω ............καλα μιλάμε αγγλία έχει κάτι τιμές ...σαλόνι απο mg zs 150 λίρες, μετά μαρσπιέδες, zs grill....βάψιμο τα νικελ.....βασικα θα το φτιάχνω σιγα σιγα.....και αμα βρω αργότερα και κανένα mg zs 180 ....για ανταλλακτικα...δεν με χάλασε καθόλου ....έτσι τηνκόβω την φάση..... :D

Και η φάση είναι οτι φτιάχνεις κάτι ωραίο..... μη ξοδευοντας υπέρογκα ποσά...............κακώς πάντως που χωρίστικαν τα δύο club ...και το mg club καλό ωραία ατμόσφαιρα τα παιδιά.....απλα κάπου βαριέμαι να ακου μόνο mg mg mg...κουραστικο γίνεται....θέλω να μιλάω και για rover.....και όποιος ειρωνεύεται...την rover ....και εξυψωνει τα mg...το θεωρω ιεροσυλία.....όλα μια οικογένεια είναι παιδιά .....ασχετα τώρα αν χωρίστικαν τα δύο club.....ή αν έκλεισε η rover....και υπάρχει ακόμα η mg .....οπότε θα συνεχίσω να γράφω εδω στο φορουμ και θα τα λέμε συχνά...και αν υπάρχει ενδιαφέρον..μεγάλο απο βόρεια ελλάδα ξαναζωντανευουμε το mg-rover club ως ξεχωριστο απο το mg-club και εδω στα βόρεια ....αυτά.. :D
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Ωραίος..μερικές ανάλογες κινήσεις έχω κάνει και εγώ χρησιμοποιώντας ανταλλακτικά από το ZR είτε από Ελλάδα είτε από Αγγλία..Μακάρι να το καταφέρεις να το κάνεις το αυτοκίνητο σου όπως ακριβώς θέλεις!

Όσο για το θέμα των club, δεν χωρίστηκe τo υπάρχον club σε mgclub και roverclub απλά κάποια παιδιά που ήταν (και είναι) μέλη εδώ θέλησαν να φτιάξουν το δικό τους club αποκλειστικά για MG. Εμείς εδώ συνεχίζουμε να καλωσορίζουμε μέλη με MG και τα θεωρούμε παρέα μας χωρίς να έχουμε να χωρίσουμε κάτι. Εξάλλου τα κοινά μας είναι πολύ περισσότερα από τις διαφορές μας, γι'αυτό άλλωστε και συνεχίζουμε να "λεγόμαστε" και να είμαστε αναγνωρίσιμοι σαν mg-roverclub.
Αν έχεις όρεξη να δραστηριοποιηθείς στην Βόρεια Ελλάδα επαναφέροντας συναντήσεις μελών κλπ θα χαρώ πολύ και εγώ και πολλά παιδιά να μάθουμε ότι κατάφερες κάτι!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης