Αυτόματο Κιβώτιο Rover 820

Problems
Απάντηση
bobsfougarakhs
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Φεβ 14, 2007 8:28 pm
Επικοινωνία:

Αυτόματο Κιβώτιο Rover 820

Δημοσίευση από bobsfougarakhs »

Χαιρετώ τα μέλη του Club. Βασικά αυτό είναι το πρώτο μήνυμα που γράφω, και χρειάζομαι βοήθεια. Βασικά όχι εγώ, αλλά ο πατέρας μου που έχει το 820Si. Το κιβώτιο έχει πρόβλημα. Μερικές φορές αργεί να γίνει αλλαγή ταχύτητας, δεν λειτουργεί πάντα το kick down, και το κυριότερο δεν μπαίνει η 4η, οπότε έχει κόφτη στα 160 που τερματίζει η 3η.

Δεν ξέρω αν έχει κανείς το ίδιο αυτοκίνητο και πρόβλημα. Απλά ρωτάω μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο συνεργείο που θα μπορέσει να ασχοληθεί με το πρόβλημα. Γιατί έχουμε ήδη δοκιμάσει 2 συνεργεία και δεν έχουν καταφέρει τίποτα. Αν γνωρίζει κάποιος, παρακαλώ να είναι σίγουρος ότι το συγκεκριμένο συνεργείο και οι μάστορες είναι ικανοί και γνωρίζουν για την επίλυση προβλημάτων σε αυτόματα σασμάν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Πήγαινέ το μια βόλτα από το Λούρμπα ή από το Βώσσο. Αν δεν καταφέρουν και αυτοί τίποτα δεν νομίζω πως μπορεί κάποιος Ελλάδα να κάνει κάτι...
Life is too short not to...
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

diafono katheta!!!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

crAss έγραψε:Πήγαινέ το μια βόλτα από το Λούρμπα ή από το Βώσσο. Αν δεν καταφέρουν και αυτοί τίποτα δεν νομίζω πως μπορεί κάποιος Ελλάδα να κάνει κάτι...
Συμφωνώ..Η καλύτερη κίνηση που μπορείς να κάνεις, και μάλλον η μόνη..
Άβαταρ μέλους
Rofindelver
Support member
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2005 2:44 pm
Τοποθεσία: Αγ.Δημητριος Αθηνα
Επικοινωνία:

ΑΣΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ

Δημοσίευση από Rofindelver »

ΕΧΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΝΕ 216SI ΤΟΥ 96 ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΨΙΛΟΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 1 ΜΗΝΑ ΣΥΝΕΡΓΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ 1000 ΕΥΡΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΑΣΜΑΝ ΜΕΤΑΧΕΙΠΗΣΜΕΝΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΔΩ ΕΝΑ ΒΡΙΚΑΜΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ MANUAL 1500 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑ 3300 ΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΑΕΙ ΕΔΩ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ. ΜΠΡΟΣ ΓΚΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΡΕΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

ok!
kane loipon oti sou lene!
malon ta paidia kseroun polla perissotera!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Απ'όσο ξέρω δεν είναι τραγικά τα πράγματα, υπάρχουν μάστορες που ξέρουν και φτιάχνουν σασμάν, και αυτόματα.. Γιατί υπάρχουν και Land Rover με αντίστοιχα κιβώτια..κλπ..οπότε δε νομίζω όλα αυτά να έχουν πάει για πέταμα..κάποιος πρέπει να τα φτιάχνει..Κάνε ένα τηλέφωνο εκεί που σου είπαμε..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες