ΕΠΕΙΓΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

General board
pote
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2007 4:47 am
Επικοινωνία:

ΕΠΕΙΓΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από pote »

Καλησπερα,

Ειμαι κατοχος τριθυρου ροβερ 214 ετους 99 και σε μια βδομαδα φευγω ψαχνω για σωστο σερβις...Εχω εδω και 8 χρονια αλλαξει δυο,τρια συνεργεια !!εχω τις χειροτερες γνωμες για οσους πηγα εκτος απο εναν που ομως εκλεισε :roll:
Δεν θελω να δωσω μια περιουσια,γνωριζετε καποιον αξιοπιστο στην θεσσαλονικη?Ενα καλο συνεργειο θελω να βρω οικονομικο...

ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

απ'όσο ξέρω ο Γάνος (αν το λέω και σωστά) είναι από τα καλύτερα ονόματα στη Θεσσαλονίκη..έχεις πάει από εκει?
pote
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2007 4:47 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pote »

panakrivos einai omos...exo paei...me to kalhmera feygei h pentakosara!!!
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

για service να σου φύγει 500άρα? αν θες μόνο service δε νομίζω να χρειαστείς πάνω από 200-250ευρώ..
pote
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2007 4:47 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pote »

o sygekrimenos einai apisteytos..opote phgaina olo kai kati...ebriske kai mani mani 500 akataveta ftaname...eimai vevaios pos an pao ksana se ayton pano apo 500 tha moy vgei...Ase poy mia fora poy phga edosa pano apo 500 eyro kai se elaxistes meres oyte vdomada eno toy eixa pei gia ena problem kai me lege ok ksanaparoysiasthke kai ksana plhrosa alla 250 tosa.den mporo na katalavo pos evgale kalo onoma aytos o typos...2 χρονια σε αυτον πηγαινα δνε θυμαμαιι να φευγα ποτε πληρωνοντασ κατω απο 500!!!
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Το ενδεχόμενο να είχες όντως τις βλάβες που σου έλεγε? στο κάτω κάτω αν ήσουν σίγουρος πως δεν υπήρχαν αυτές οι βλάβες θα μπορούσες να πεις να μην επισκευαστούν..Όσο για το πρόβλημα που ξαναπαρουσιάστηκε εκεί έχεις δίκιο κακώς σου είπε να το πληρώσεις αν το είχες πληρώσει ήδη (το ίδιο πρόβλημα) μπορεί βέβαια να οφείλονταν και σε διαφορετικό λόγο..πολλές φορές διαφορετικές βλάβες μπορεί να παρουσιάζουν ίδια συμπτώματα..
Κάτι άσχετο..πας ταξίδι πχ στο εξωτερικό και θες τόσο σχολαστικό service? γιατί εκτός από φίλτρα λάδια άντε και κανένα γενικό τεχνικό έλεγχο δε μπορώ να φανταστώ τι άλλο θα μπορούσαν να συμπεριλάβουν..
pote
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2007 4:47 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pote »

γενικα ειναι η ωρα του(περασε δηλ ηδη)...στον γανο μπορει να πηγα και 7 φορες ξερω γω παντοτε στην ωρα μου και παντοτε με φεσωνε...

Otan pas pantos service sthn ora soy plhroneis mia 500 ara feyga kai se mia vdomada to pairneis sto xeri to amaxi eno toy eipes hdh to rpovlima gia mena einai eglima
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Δεν είναι έτσι, γιατί πολλές φορές γίνεται μια επισκευή στο αυτοκίνητο, όλα δείχνουν να είναι κανονικά και με το που το πέρνει ο πελάτης να αρχίζουν πάλι τα προβλήματα..
Πάρε για παράδειγμα τον φίλο saikoe39 σε δύο συνεργεία που το πήγε του είπαν ότι όλα είναι ok μετά την επισκευή..και προφανώς όπως και ο ίδιος είπε το είχαν ελέγξει στο συνεργείο και όλα έδειχναν να δουλεύουν φυσιολογικά, αλλά τελικά δεν ήταν έτσι.
Δεν πάω να δικαιολογήσω κανένα απλά μερικά πράγματα δεν είναι τόσο απλά, αρκεί να υπάρχει και ανταπόκριση από την άλλη μεριά (συνεργείο) και να μη διπλοχρεώνουν πράγματα που έχουν ήδη ελεχθεί ή αλλαχτεί.
Εγώ σου προτείνω εφόσον είναι να φύγεις και άρα θες να είσαι σίγουρος για την ποιότητα των εργασιών να βάλεις σε δεύτερη μοίρα το κόστος (ξέρω ότι είναι δύσκολο) και να ζητήσεις να γίνει το προβλεπόμενο service του οποίου οι τιμές είναι πάνω κάτω ίδιες και από εκεί και πέρα να γίνει έλεγχος του τι χρειάζεται ακόμα και να αποφασίσεις εσύ τι θα φτιάξεις, πότε θα το φτιάξεις και σε ποιο συνεργείο θα το φτιάξεις..
pote
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2007 4:47 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pote »

genika milas h ennoeis na ksanapao ston gano kai na zhthso service mono?pernan kai oi meres kai den vlepo tpt na ginetai...akoma dne phra apo poythena kapoia pliroforia poios einai kalos shtn thessaloniki.alloste poios kykloforei me rover!!
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Γενικά μιλάω. Δε μπορώ να σου πω πήγαινε σε κάποιον τον οποίο εγώ δεν έχω επισκεφτεί ποτέ..Αλλά καλύτερα να πας σε κάποιον είτε εξουσιοδοτημένο Rover είτε που να ασχολείται κατεξοχήν με Rover για να είσαι σίγουρος ότι θα ελέγξουν όλα τα "ευαίσθητα" σημεία που μπορεί να "πάσχει" ένα Rover
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 31 επισκέπτες