Που στο διαολο ειναι ο Αριθμος Πλαισιου στο σασι στα MG TF?

Questions
ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2006 12:54 pm
Τοποθεσία: Alexandria
Επικοινωνία:

Που στο διαολο ειναι ο Αριθμος Πλαισιου στο σασι στα MG TF?

Δημοσίευση από ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ »

Ρε παιδια,εχω ενα MG TF 2002 και εχω μπλεξει με εναν μπουφο στο ΚΤΕΟ που θελει να δει που ειναι ο Αριθμος πλαισιου χτυπημενος στο σασι.Ρωτησα σε αντιπροσωπειες και αλλου και δε ξερει κανεις.Καποιοι μου λενε οτι δεν υπαρχει στα MG παρα μονο αυτα που ειναι στο παρμπριζ και διπλα στη ρεζερβα μπροστα.Αλλα αυτος επιμενει.
Αν ξερει καποιος ας μου πει συντομα για να ξερω τι να του πω....
Tigraki...!!!
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 2593
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 6:32 pm
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος, Αθήνα. Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Tigraki...!!! »

An den einai file mou sthn porta gyro gyro tote einai piso sto mprosta portbagage kapou sta plagia an thimamai kala.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

The Vehicle Identification Number (VIN) is stamped on plates attached to the RH side of the spare wheel compartment, and behind the LH lower corner of the windscreen. The VIN number is also stamped on the RH side front, upper suspension mounting plate.
αυτό ισχύει για τα MGF δε ξέρω αν υπάρχει διαφορά στα TF αλλά επειδή μάλλον έχεις μπλέξει με βλάκα να του πεις αν θέλει τόσο πολύ να το δει να ψάξει να το βρει αυτός :P
ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2006 12:54 pm
Τοποθεσία: Alexandria
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ »

Thanks guys!θα το κοιταξω και ελπιζω να βγαλω ακρη.
Αν υπαρχει κανενα link για manual του Tf πειτε μου να το κατεβασω γιατι αυτη που μου το πουλησε το εχει χασει.
Επισης αν γνωριζετε την αγγλικη ωρολογια για το συστημα γρυλος-μοτερ στο παραθυρο οδηγου πειτε μου γιατι ψαχνω ανταλλακτικο και μαλλον μονο εξω θα υπαρχει τιποτα φτηνο.
Σε οποιον γνωστο ρωτησα δε βρηκα κατι.
Ευχαριστω παλι για την βοηθεια!!!
MG rules
panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

του 2002 και το περνας απο τωρα ΚΤΕΟ;;;



παντως οπως ειπε και ο Νικολας αμα θελει ας ψαξει να το βρει...
δουλεια του ειναι!
Εικόνα
ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2006 12:54 pm
Τοποθεσία: Alexandria
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ »

Ναι φιλε Παναγιωτη.Στην 4ετια ηταν το ΚΤΕΟ.Ασε που επαισα σε βλακα ή πονηρο υπαλληλο.Μαλλον θελει μιζα αλλα τζαμπα περιμενει...
Με εβαλε να αλλαξω την αδεια κυκλοφοριας γιατι δεν εγραφε οτι ειναι cabrio το αυτοκινητο.Το εκανα αυτο αλλα τωρα μενει να δω αν θα βγαλω ακρη με τον Αριθμο πλαισιου που μου ζηταει να μαθω που βρισκεται.Δεν του κανουν οι ταμπλετες στο παρμπριζ και διπλα στη ρεζερβα αλλα θελει να δει που ειναι "χτυπημενος" στο σασι.Οπου και αν ρωτησα δε ξερει κανεις κατι τετοιο.Ισως χρειαστει επικοινωνια με κανενα επισημο site της εταιριας στην αγγλια για να μαθω αν υπαρχει χτυπημενος στο σασι.
Ουτε στις αντιπροσωπειες δε ξερανε σχετικα.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Λάζαρε..γιατί το περνάς τώρα ΚΤΕΟ το αυτοκίνητο? ξέρω ότι επίσημα είναι στην τετραετία αλλά λόγω του μεγάλου φόρτου εργασίας μετατίθενται οι ημερομηνίες για πολύ αργότερα..το δικό μου πέρασε πρώτη φορά ΚΤΕΟ μετά από 9 χρόνια..και φυσικά εμπρόθεσμα!!!
Άβαταρ μέλους
machos_si
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: κερατσινι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από machos_si »

ξερει κανενας τι προστιμα εχεις αν αργησεις να περασεις κτεο?
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... 18029&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

αν δε κάνω λάθος πρέπει να κάνεις δώρο ένα προφυλακτήρα στο Νικόλα σε περίπτωση εκπρόθεσμου ελέγχου ΚΤΕΟ :)
Άβαταρ μέλους
machos_si
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: κερατσινι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από machos_si »

αν ειναι ετσι θα βαλω εγω τα 45 απο τα 250 με τα μεταφορικα που θα παει!!!!!!! :;T εκλεισε!!!! με γεια :beer:
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... 18029&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες