ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ! ! !

General board
Απάντηση
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ! ! !

Δημοσίευση από PaNoSGR »

και ειναι και αλλες που παιρνουν σειρα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ! ! !

Δημοσίευση από nikolas »

Κάτι έχω ακούσει και εγώ, αλλά δεν ξέρω την αξιοπιστία της πηγής..
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ! ! !

Δημοσίευση από PaNoSGR »

ουτε εγω το εχω σιγουρο και στο google που εριξα ενα ματι δεν ειδα κατι ιδιετερα προσφατο αλλα δεν θα μου κανει εντυπωση μερικες απο τις γνωστες να κλεισουν μιας και πουλανε φουμαρα και εκτος αυτου φταινε και αυτοι που τις χρησιμοποιουν με τροπους μη θεμιτους και σωστους με αποτελεσμα να την πληρωνουν ολοι
Εικόνα
Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Re: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ! ! !

Δημοσίευση από Lefteris »

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΆΛΟΓΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΠΟΊΗΣΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ.
ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΚΑΜΙΑ 10αρια ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΟΙ ΚΑΛΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΡΑΧΘΟΥΝ.
Η ΕΘΝΙΚΗ, Η INTERAMERICAN ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΚΟΜΑ.ΑΥΤΕΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ.ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΕΙΧΑΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΥ 90 ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΝΤΑ 100 ΑΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΟΤΑΝ Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΙΧΕ 50!!ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΑΥΤΟ.
ΠΑΝΤΟΣ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΗΣΥΧΟΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΤΑ ΧΑΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΛΕΙΝΕΙ Η ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ 1 ΜΗΝΑ ΚΑΛΥΨΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ.ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΥΠΑΛΗΛΟΣ ΣΤΗΝ INTERAMERICAN ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΠΛΗΡΩΝΩ 420 ΕΥΡΩ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ.ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ 2009 ΑΛΛΑ ΚΑΝΤΕ ΑΠΛΑ ΠΑΚΕΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ.ΨΑΞΤΕ ΤΑ ΑΠΟΘΕΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ.
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ! ! !

Δημοσίευση από crAss »

Εγώ θα δώσω μια άλλη συμβουλή. Όλες οι ασφαλιστικές κάνουν πολύ καλές προσφορές για να προσελκύσουν νέους πελάτες. Προφανώς στο επόμενο συμβόλαιο κυρίως στο έτος υπάρχει αύξηση των ασφαλίστρων για να έρθει στα νορμάλ επίπεδα. Το πιο έξυπνο που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να πηγαίνει κάθε χρόνο από ασφαλιστική σε ασφαλιστική αξιοποιώντας τις προσφορές που γίνονται (μιλάω για τις καλές ασφαλιστικές, με αυτό τον τρόπο έχω τώρα αρκετά οικονομική κάλυψη για φουλ ασφάλεια στην Εθνική). Επίσης αρκετοί μεσίτες ασφαλειών που έχουν πολλά αυτοκίνητα (βλέπε τις εταιρίες που πολλές χρηματοδοτικές σε υποχρεώνουν -ίσως παράνομα- να ασφαλίζεις το όχημα για όσο κρατάει η παρακράτηση και οι εταιρίες leasing) πετυχαίνοντας πολύ φθηνότερα συμβόλαια. Για όλο αυτό άντε να δαπανήσω κάπου 20 λεπτά στο τηλέφωνο. Εξάλλου δεν έχω βρει ασφαλιστική που να θέλει να δει το αυτοκίνητο λόγω μεικτής, αφού είχα μεικτή και στην προηγούμενη. Το πιο χαρακτηριστικό είναι πρόπερσι όταν ήθελα να πάω το ταξίδι στο εξωτερικό και ήθελα να κάνω οδική στην ΕΛΠΑ πέρασα από τα γραφεία της στην Αγία Παρασκευή και μου ζήτησαν 110 ευρώ συν το κόστος για το "διαβατήριο" του αυτοκινήτου που σου βγάζουν και τους λέω ο μεσίτης μου, μου δίνει την ίδια ασφάλεια με 60 ευρώ, θα με αναγκάσετε να πάω να κάνω το συμβόλαιο εκεί και να ξαναέρθω για το "διαβατήριο"? Και μου απάντησαν ότι κάτι τέτοιο είναι αδύνατο...προφανώς και δεν ήταν αδύνατο και το έκανα. Ψαχτείτε και πάρτε τηλέφωνο τους μεγάλους μεσίτες, κοστίζει ένα αστικό τηλεφώνημα. Δυστυχώς μικροί πράκτορες που δουλεύουν με φίλους δεν μπορούν να κάνουν ομαδικά συμβόλαια της τάξης των αρκετών χιλιάδων αυτοκινήτων ή να συνεργάζονται με αρκετές ασφαλιστικές ταυτόχρονα για να σου κάνουν καλύτερη τιμή.
Life is too short not to...
Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 5:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ! ! !

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

crAss έγραψε: Εξάλλου δεν έχω βρει ασφαλιστική που να θέλει να δει το αυτοκίνητο λόγω μεικτής, αφού είχα μεικτή και στην προηγούμενη.
H Chartis που ήθελα να κανω μεικτή, ήρθε, το είδε και το απέρριψε λόγω... υπέρβολικής φθορας των πισω ελαστικων!
Τους παω τιμολογια για αγορα ελαστικων (μονο το ΦΠΑ πλήρωσα βεβαια) και μετα δεν μου ασφαλίζανε κουκούλα επειδη είχαν δει ενα σκισιματάκι!
Οποτε συνεχίζω στην Εθνική η οποία το έχει δει με πραγματογνώμωνα! :roll:
MG TF turbo...
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ! ! !

Δημοσίευση από nikolas »

Κώστας RWD έγραψε:
crAss έγραψε: Εξάλλου δεν έχω βρει ασφαλιστική που να θέλει να δει το αυτοκίνητο λόγω μεικτής, αφού είχα μεικτή και στην προηγούμενη.
H Chartis που ήθελα να κανω μεικτή, ήρθε, το είδε και το απέρριψε λόγω... υπέρβολικής φθορας των πισω ελαστικων!
Τους παω τιμολογια για αγορα ελαστικων (μονο το ΦΠΑ πλήρωσα βεβαια) και μετα δεν μου ασφαλίζανε κουκούλα επειδη είχαν δει ενα σκισιματάκι!
Οποτε συνεχίζω στην Εθνική η οποία το έχει δει με πραγματογνώμωνα! :roll:
Νόμιζα ότι δεν κάνουν μεικτή σε αυτοκίνητα παλιότερα της 8ετίας..μάλλον έκανα λάθος ή μάλλον δεν ισχύει το ίδιο για όλες τις ασφαλιστικές..
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ! ! !

Δημοσίευση από PaNoSGR »

κανεις λαθος δεν ισχυει αυτο.αν ασφαλιζεις το αμαξι συνεχεια 20 χρονια μεικτη στην ιδια εταιρια δεν παιζει θεμα αμα το αλλαξεις ομως καποια στιγμη το βλεπω δυσκολο να σου ξανακανουν μικτη
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Rofindelver
Support member
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2005 2:44 pm
Τοποθεσία: Αγ.Δημητριος Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ! ! !

Δημοσίευση από Rofindelver »

ΑΠ'ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΜΙΚΤΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤ'ΑΜΑΞΙ ΟΤΑΝ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3000 ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΦΥΣΙΚΑ ΒΑΣΗ ΤΙΜΩΝ ΤΟΥ AUTO TRITH ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΟΓΝΩΜΟΝΑΣ ΤΗΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ..............
ROVER 620TI
ROVER 216SI AUTO
http://briefcases.pathfinder.gr/download/587905" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ! ! !

Δημοσίευση από nikolas »

Τσέκαρα σήμερα με την Interamerican, από περιέργεια, και όντως τουλάχιστον αυτοί δεν ασφαλίζουν με μεικτή παλιότερο της 8ετίας αυτοκίνητο..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες