moter apo 220 se 414gsi

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

moter apo 220 se 414gsi

Δημοσίευση από kostas_pana »

kalispera- kalimera!!!! my name is ntinos, kostantinos!
ta legame paleotera alla eixa egatalipsei gia ligo kairo to site kai tis eisodous mou genika! exo gia osous den thimunte en roveraki tapino me 13 xronakia stin plati tou kai sto moter tou! ksekinao loipon kai tou ksilono ta mikra 14aria (siderenia) kai bazo mia 17" ara me 215/40/17 kai bazoume kai mia anartisoula tis kayaba me apex elatiria xamilomatos (3cm kato), to amaksi edikse. omos eixame ena problima.! to amaksi einai politelias! alla to saloni tou den mas ikanopiouse! o ouranos eixe pesei kai genika ixame ena esoteriko 13 xronon.! iapofasi akariea! aspro DERMA!!!! ouranos plaines tapetsaries kai koukla to roveraki!!! mpenoun ta mo****ia kai ka***oun! omos eno logika to epomeno bima tha itan ena eksoteriko bapsimo gia na desei re paidi mou to sinolaki, apofasizooti thelo kai ego na k****o mesa stin agapi mou... kai ti kanoume? 1400cc 92hp, liga anarotiemai, na to kano 1600cc, pali liga MOU FAINONTAI, na to kano 1800cc? ti 130 ti 160 leo, tha to kano 2000cc na exo na paizo!!!! i apofasi parthike!!! moter 2000cc me 200+hp! pao loipon ston agapimeno mou filo kai mixaniko mou kai tou leo ton pono mou,.... skeftetai kai mou leei... i lisi einai mia! TROPETO!!! 220ti! alla idou i rodos idou kai to pidima! to tropeto tou 220 mallon einai apo ekso kai sto geniko sinolo xrimatwn milane gia 4500E me 5000E (to poli) topothetimeno pano kai dinamometrimeno! gia boithiste me to xristiano pou pira sbarna oles tis trapezes kai psaxno na paro daneio. einai polla i liga ta lefta pou mou zitaei? ante boithate giati xasame ton ipno mas!!!!

ROVER 414Gsi montelo 9/92 92hp

edit: μερικές ακατάλληλες λεξούλες by nikolas
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

5000 δεν τα ριχνεις μαζι με τα υπολοιπα που θα εβαζες στην ακρη να παρεις κανα αλλο?
ποσα κμ θα εχει το τροπετο απο 220 που θα εχει καμια δεκαετια τουλαχιστον στην πλατη τουρμπατο μοντελο?
ξερω γω τωρα μιλαει η κ$##$ σου (χωρις παρεξηγηση ε?)και δεν σκεφτεσαι οπως εκανα και γω
καλη τυχη στο ονειρο και στην ιδεα σου
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

5000
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

peite mou pos na anebaso foto kai tha to deite to kamari mou!!!! oso gia to xrono ok exxete dikio, alla ego tha exo ena sedan tourbidi me 220hp kaisinoliko kostos 8500e!!! polla einai
aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 12:29 am
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aristos87 »

Gia fotografies kane upload s'auto to site

http://imageshack.us/


Stin sinexeia kane copy paste to link pou leei i Thumbnail for forums (1) i to Direct link to image
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

kostas_pana έγραψε:peite mou pos na anebaso foto kai tha to deite to kamari mou!!!! oso gia to xrono ok exxete dikio, alla ego tha exo ena sedan tourbidi me 220hp kaisinoliko kostos 8500e!!! polla einai

μονο να ξερεις οτι το αυτοκινητο πρεπει να το παντρευτεις γιατι ετσι οπως θα ριξεις τα 8500 που λες θα πεσουν σε αδειο κουμπαρα και ποτε δεν θα τα παρεις πισω
οποτε και να εισαι σιγουρος γι αυτο που πας να κανεις και να ξερεις μετα οτι το αμαξι θα λθπασαι να το δωσεις
ποσο χρονων εισαι?
γιατι αμαξιαααα θα αλλαξεις πολλα
μην κολλας με αυτο και με 200 αλογα σε σασι που δεν ειναι οτι νεοτερο

τεσπα η αποφαση ειναι δικη σου
εμεις τα εχουμε περασει και σου δινουμε φιλικες συμβουλες
και γω οταν ψαχνομουνα ειχα την κ@@# και δεν ακουγα κανενα αλλα το εκανα για την παρτη μου ξεροντας οτι θα το φχαριστηθω μονο εγω και πως μετα τα λεφτα πανε σε οχετο
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

koita bat eimai 22 sta 23, kai einai to proto mou autokinito! einai periergi i fasi mou kai to kollima mou me ayto to amaksi! eixa paleotera tin eukairia na briskoma se poli neotera kai grigorotera autokinita (sax vts, rally mx-5 k.a) alla to kolima mou me ekane na ta ekatalipso na kratiso to rover kai na tou rikso kai ta 4000 pou tou exo riksei!
tha sou po giati! to amaksi auto to eixe agorasei kainourio o pateras mou, kai leo to eixe giati ton exasa prosfata (kai parepiptontos tou eixa treli adinamia)! kai eno oloi tou legame na to dosei kai apantouse oti oxi kai to thelei kai to goustarei kai telos panton den ithele na to dosei! opote apo tin stigmi pou ton exasa kai exo to amaksi tou den tha kano kati pou den tha ithele na kano! opote to roveraki mou to exo pantreutei apo tin mera pou ton exasa!!!! tha to poulage esto kai enas apo esas???? egto pantos pote! tha to ftiakso (xoris iperbolika body kit kai gifties) kai meta tha to aposiro sto garaz kai tha to exo san enthimio!!! auta ta oliga!
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

η καλυτερη λυση
εχε το σαν δευτερο αν δυναται η τσεπη σου αλλιω;ς μαζευε και κρατα το μεχρι να παρεις κανα αλλο

εγω ξερεις ποσα εχω ριξει στο ροβερ?
κοντα 6000
πηρα τιποτε πισω?
καποια εξτρα μονο που βγαιναν ευκολα

τι να σου πω τωρα για την εμπειρια μου με το rs?
οτι δεν θελω να μπαινω στο ροβερ γιατι μου φαινεται οτι εχουν χαλασει τα φρενα και οτι η πεταλουδα εναι κλειστη? :shock: :shock: :P

βεβαια και μενα ειναι το πρωτο δικο μου που πηρα και μονος μου και δεν θα ηθελα να το δωσω και το κραταω οσο μπορω
αν δεν μπορω αλλο θα το σπρωξω..

τον εαυτο μου μου θυμισες παλι πριν κανα δυο χρονια!!!
αστο που σου λεω....
αν σε νοιαζει το γκαζι μαζευε για κανα φτηνο που αναβαθμιζεται γελοια οπως ειναι το fr η κανα τουρμπατο 1800 vag
προλαβαινεις δεν προλαβαινεις τωρα που βγηκε ο διλιτρος... :wink: :wink:
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
Grover
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 3:19 am
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Grover »

BATMOBILE έγραψε:δεν θελω να μπαινω στο ροβερ γιατι μου φαινεται οτι εχουν χαλασει τα φρενα και οτι η πεταλουδα εναι κλειστη? :shock: :shock: :P
Τι είπες ρε αλητίριε για την πεταλουδίτσα και τα φρενάκια μου!!!!! :wink:
Πάντος έχει δίκιο μην τα χώσεις σε αυτό το αμάξι! :(
Κουβαλάει πολλά χρόνια στην πλάτη του και άσε με το 2λιτρο παίζει να μην αντέξει και να ψάχνεσε.
Πάρε καλύτερα καινούργιο και χώστα εκεί! :up:
Εικόνα
Θάνος_TF
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2005 3:45 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Παπαγου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Θάνος_TF »

και εγω στην θέση σου θα το κρατούσα αν ήταν έτσι. Αλλα δν θα το πείραζα θα προσπαθούσα να το κρατήσω σε καλή κατάσταση. Ε αν ήθελα τοσο πολύ να δώσω λεφτά για αυτό θα έκανα κάτι να το κάνω λιγο πιο "πολυτελές" και θα αγόραζα καποιο αλλο για μηχανικές βελτιωσεις.
Οτι θες βέβαια εγώ μια ιδέα είπα.
Μα όταν θα γυρίσεις δυστυχώς θα είμαι ένας αγνωστος γνωστός..
ΕικόναΕικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες