Οικονομική ενίσχυση του club

General board
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από nikolas »

Μέχρι στιγμής έχουν συνεισφέρει ο Λάμπρος (Rofindelver) και ο εγώ (nikolas).
Όσα μέλη μπουν στη λίστα των support members 2009 μέχρι και την κοπή της πίτας θα συμμετάσχουν σε μια κλήρωση για μια δωρεάν δυναμομέτρηση προσφορά του club στο Maha σε ημερομηνία που θα προκύψει κατόπιν συννενόησης..
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Καλα ολα αυτα να δωσουμε τα 30 ευρω για να υπαρχει σωστη λειτουργια αλλα μηπως να ειχαμε και καποιο κερδος απο αυτο σαν club.Οχι κατι το τραγικο αλλα λεω εγω μηπως να βρισκαμε και καποιες ακομα συνεργαζομενες επιχειρησεις-συνεργεια που θα μας παρεχουν καποιες εκπτωσεις-διευκοληνσεις.Και ισως αφου το καναμε αυτο να βγαζαμε και μια προσωπικη καρτα για τον καθενα απο εμας που θα μπορουσαμε να την χρησιμοποιησουμε για περνουμε αυτα τα προνομια απο τις συνεργαζομενες επιχειρησεις-συνεργεια.Νομιζω οτι ειναι μια αξιολογη σκεψη και πολλα club το κανουνε.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από nikolas »

Ποια club έχεις δει να βγάζουνε προσωπική κάρτα? Έχει συζητηθεί και παλιότερα, ότι η κάρτα είναι δύσκολο να εφαρμοστεί γιατί παίζουν θέματα προσωπικών δεδομένων..
Όσον αφορα τις διάφορες επιχειρήσεις αν εξαιρέσουμε αυτές που διαφημίζονται και έχουν συνεισφέρει στη λειτουργία του cub και κάνουν και κάποιες καλύτερες τιμές στα μέλη, καθώς και ορισμένα συνεργεία που γνωρίζοντας από την αρχή την ύπαρξη του club στηρίζουν με δώρα στη κοπή και επίσης καλύτερες τιμές στα μέλη, υπάρχουν άλλες που έχουν κάνει πρόταση συνεργασίας προσφέροντας εκπτώσεις συνήθως της τάξης του 10% με αντάλλαγμα προφανώς τη προβολή. Μια τέτοια έκπτωση όμως, όπως έχουμε συζητήσει και στο παρελθόν αποτελεί κάτι που ούτως ή άλλος ο μέσος πελάτης το έχει, οπότε προτείνουμε κάποια επιλογή όταν υπάρχει όντως όφελος για το club και τα μέλη..
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από i-VTec »

To Swift club έχει κάρτες μελών...Όχι ότι έχει τόση σημασία αλλά τεσπά...

Πάντως πιστεύω ότι θα μπορούσαμε να έχουμε μερικά προνομιάκια παραπάνω...Μία δυναμομέτρηση δώρο μιά φορά το χρόνο δε λέει και τίποτα...Ακόμα και τα διακριτικά του club τα πληρώσαμε ο καθένας απ'την τσέπη του,αλλού τα δίνουν δώρο και το θεωρούν και αυτονόητο...Και προσφορά προς μέλη έχω να δώ χρόνια...Όλα τα banners πού έχουμε για επιχειρήσεις μας προσφέρουν κάτι ουσιαστικό?Γιατί το -10% το καταφέρνω σε οποιοδήποτε μαγαζί με λίγο παζάρεμα...
Εικόνα
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Νικολα νομιζω οτι το να δωσω ενα ονοματεπωνυμο,μια διευθυνση και ενα τηλεφωνο που ουτως η αλλως τα εχω δωσει εδω μεσα πολλες φορες δεν ειναι τπτ απολυτως.Οσο για την καρτα ναι δεν ειναι κατι τραγικο αλλα ειναι κατι το οποιο στην τελικη δεν κοστιζει τοσο για να γινει.Δες το και αλλιως αμα δωσουμε απο 30ευρω ο καθενας και ειμαστε 100-150ατομα(ενεργα) ειναι 3000-4500ευρω το χρονο.Ξερεις ποσα πραγματα μπορουμε να κανουμε.Ενταξει ξερω οτι μπορει καποιοι να σχολιασετε αλλα σκεφτειτε το ποσα πραγματα μπορουμε να κανουμε αμα υπαρξει οργανωση.Φιλικα παναγιωτης
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
George19
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 24, 2007 4:21 am
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από George19 »

Γιατί ρε παιδιά από το κάθε τι που κάνουμε περιμένουμε οπωσδήποτε ένα αντάλλαγμα? Μήπως είναι λίγο άχαρο αυτό? Άλλωστε έχει ειπωθεί πάμπολλες φορές ότι η συνδρομή είναι προαιρετική...Εκτός αυτού, 30 ευρώ το χρόνο είναι αστείο ποσό, γιατί πιο πολλά χαλάει κανείς σε μια έξοδο..Τέσπα, οι συζητήσεις για λεφτά είναι πάντοτε μαλακισμένες, γι'αυτό όποιος δύναται συνησφέρει....και δεν χρειάζεται να εμβαθύνουμε. ¨Ολοι βλέπουν πως τα λεφτά μένουν στο κλαμπ και δεν πηγαίνουν σε κανενός τη τσέπη....
speed is not enough..
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Μαλλον δεν καταλαβαινεις τι εννος ετσι δεν ειναι για το ανταλλαγμα και στην τελικα και ας μην προσβληθει κανενας χεστικα να εχω ανταλλαγμα.Δεν μπηκα εδω μεσα για να εχω ανταλλαγμα αλλα για να γνωρισω και αλλα παιδια με rover που να εχουν την ιδια αγαπη για το συγκεκριμενο αυτοκινητο.Ο λογος που εννοω ειναι γιατι να μην δωσεις εναν λογο παραπανω σε εμας να δωσουμε τα 30ευρω που δεν ειναι σοβαρο ποσο και οντως αν βγουμε εξω ανετα τρωμε περισσοτερα και ταυτοχρονα να εχει κερδος και το club και να μπορει να ειναι και πιο αυτοκεφαλο και να μπορει να οργανωνει περισσοτερα πραγματα δλδ τοσο παραλογο ειναι αυτο ειπα και το λεω με ολη την καλη διαθεση και χωρις καμια κακια :beer:

Νικολα οσο για τις καρτες σου παραθετω απο corolla club μια δημοσιευση αντιστοιχου θεματος

Silvercard members
Αγαπητά μέλη,

Το corolla club, χάρη στην ενεργή συμμετοχή και υποστήριξη σας, συνεχίζει δυναμικά και ακάθεκτα την πορεία του προς το 5ο έτος λειτουργίας του.

Σας ενημερώνουμε λοιπόν πως από 1η Οκτωβρίου 2008 αρχίζουν κανονικά οι εγγραφές για καινούρια μέλη όσον αφορά τη χρονιά 2008-2009.

Η ανανέωση ή/και η απόκτηση της κάρτας μπορεί να γίνει ή στις 2 Παρασκευές που διεξάγονται οι συναντήσεις μας στην καφετέρια Bizz στο Μικρολίμανο, ή μέσω αλληλογραφίας για τα μέλη εκτός Αττικής μεσω του email forum@corollaclub.com με θεμα εγγραφή η και με φαξ στο 2104256663 .

Στο ιδιο τηλ 2104256663 (ωρες καταστηματων)θα υπαρχει και τηλ υποστηριξη.
Η εγγραφη της καρτας ειναι στα 20ε στα οποια θα παρεχονται 2 αυτοκολλητα του club (http://www.corollaclub.com" onclick="window.open(this.href);return false; ) + ενα αλουμινιακι εκτυπωμενο που θα γραφει corollaclub και μετα το ονομα του χρηστη (καινουργιο θα το παρουσιασουμε την παρασκευη) + καρτα μελους.

Για τις ανανεωσεις θα ισχυουν τα ακολουθα:

1 : οσοι εχουν 2 καρτες μελους παιρνουν δωρεαν τη καρτα μελους για τον επομενο χρονο.
2 : οσοι εχουν 1 καρτα μελους για την ανανεωση της με 20ε παιρνουν ενα αλουμινιακι που γραφουμε παραπανω + ενα μαυρο μπλουζακι corollaclub + την καρτα μελους.

Μια επισημανση για οσους γραφτουν προτου ληξει το 2008.Με την εγγραφη σας τωρα παιρνετε την καρτα του 2008 και του 2009 αλλά αυτο δεν σημαινει πως εχετε 2 ανανεωσεις.

Ελπίζουμε πως και φέτος θα συνεχίσετε να συμμετέχετε ενεργά ώστε να διατηρήσουμε ζωντανή αυτή την καλή παρέα, και να απολαμβάνουμε τα προνόμια και τις εκδηλώσεις όπως εκδρομές, προσφορές, συναντήσεις, event κτλπ.

Corolla Club… 5o συνεχόμενο έτος λειτουργίας στους κόφτες χωρίς πρόβλημα και χωρίς να κάψει σταγόνα λάδι…!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
George19
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 24, 2007 4:21 am
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από George19 »

[quote="PaNoSGR"]Μαλλον δεν καταλαβαινεις τι εννος ετσι δεν ειναι για το ανταλλαγμα και στην τελικα και ας μην προσβληθει κανενας χεστικα να εχω ανταλλαγμα.Δεν μπηκα εδω μεσα για να εχω ανταλλαγμα αλλα για να γνωρισω και αλλα παιδια με rover που να εχουν την ιδια αγαπη για το συγκεκριμενο αυτοκινητο.Ο λογος που εννοω ειναι γιατι να μην δωσεις εναν λογο παραπανω σε εμας να δωσουμε τα 30ευρω που δεν ειναι σοβαρο ποσο και οντως αν βγουμε εξω ανετα τρωμε περισσοτερα και ταυτοχρονα να εχει κερδος και το club και να μπορει να ειναι και πιο αυτοκεφαλο και να μπορει να οργανωνει περισσοτερα πραγματα δλδ τοσο παραλογο ειναι αυτο ειπα και το λεω με ολη την καλη διαθεση και χωρις καμια κακια


Καταλαβαίνω πολύ καλά και σε γενικές γραμμές το ίδιο πράγμα λέμε... :beer:
speed is not enough..
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από nikolas »

PaNoSGR έγραψε:Νικολα νομιζω οτι το να δωσω ενα ονοματεπωνυμο,μια διευθυνση και ενα τηλεφωνο που ουτως η αλλως τα εχω δωσει εδω μεσα πολλες φορες δεν ειναι τπτ απολυτως.Οσο για την καρτα ναι δεν ειναι κατι τραγικο αλλα ειναι κατι το οποιο στην τελικη δεν κοστιζει τοσο για να γινει.
Για σένα μπορεί να μην είναι πρόβλημα, αλλά ο οποιοσδήποτε μπορεί να τραβήξει μια μήνυση για την κατοχή εκ μέρους του club τέτοιων στοιχείων-και είχε συζητηθεί σε μια συνάντηση των SouthClubs. Δε ξέρω συγκεκριμένα για το swift ή το corolla.. Αλλά μήπως είναι σωματεία? με καταστατικό κατατεθιμενο στο Πρωτοδικείο?
PaNoSGR έγραψε:Δες το και αλλιως αμα δωσουμε απο 30ευρω ο καθενας και ειμαστε 100-150ατομα(ενεργα) ειναι 3000-4500ευρω το χρονο.Ξερεις ποσα πραγματα μπορουμε να κανουμε.Ενταξει ξερω οτι μπορει καποιοι να σχολιασετε αλλα σκεφτειτε το ποσα πραγματα μπορουμε να κανουμε αμα υπαρξει οργανωση.Φιλικα παναγιωτης
Τρέξε στις προηγούμενες σελίδες και κοίτα αν βρεις έστω μια χρονιά με συμμετοχή με περισσότερα από 15 μέλη που στήριξαν οικονομικά το club μερικά από τα οποία είναι ίδια κάθε χρόνο..
i-VTec έγραψε:To Swift club έχει κάρτες μελών...Όχι ότι έχει τόση σημασία αλλά τεσπά...

Πάντως πιστεύω ότι θα μπορούσαμε να έχουμε μερικά προνομιάκια παραπάνω...Μία δυναμομέτρηση δώρο μιά φορά το χρόνο δε λέει και τίποτα...Ακόμα και τα διακριτικά του club τα πληρώσαμε ο καθένας απ'την τσέπη του,αλλού τα δίνουν δώρο και το θεωρούν και αυτονόητο...Και προσφορά προς μέλη έχω να δώ χρόνια...Όλα τα banners πού έχουμε για επιχειρήσεις μας προσφέρουν κάτι ουσιαστικό?Γιατί το -10% το καταφέρνω σε οποιοδήποτε μαγαζί με λίγο παζάρεμα...
Μερικοί δεν το θυμάστε, άλλοι δεν ήταν καν γραμμένοι για να το ξέρουν, αλλά το club ξεκίνησε σε freeserver χωρίς δικό του domain, ήταν απαίτηση των μελών να εξελιχθεί και να έχει δικό του χόρο και όνομα. Απαίτηση των μελών και ορθή ήταν και η κοπή πίτας και η συμμετοχή σε εκδηλώσεις. Μόνο που όλα αυτά έχουν κόστος..και κάποτε παρακαλάγαμε δεξιά και αριστερά για να εξασφαλίσουμε αυτά που σήμερα θεωρείτε "αυτονόητα"..και πολλές φορές αυτό το κόστος βάραινε 3 το πολύ 4 άτομα..
Τα banners έχουν ετήσια διάρκεια και προσφέρουν ένα πόσό στο club για αυτή τη διάρκεια. Για το -10% το έγραψα και μόνος μου, ότι το καταφέρνει οποιοσδήποτε, οπότε όταν μια χ,ψ επιχείρηση επικαλείται μόνο αυτό σαν κίνητρο δε νομίζω ότι προσφέρει κατι ουσιαστικό. Όσο για τα διακριτικά, και το club τα πλήρωσε, δεν μας τα χάρισαν οπότε δεν ήταν και εύκολο αν και θα το προτιμούσαμε να δωθουν δωρεάν.
Στα support members το 2008, επειδή πρώτη φορά υπήρχε το οικονομικό περιθώριο, πήραν δώρο ένα σκούφο του MG-RoverClub, και ένα μπρελόκ, όσο για τη δυναμομέτρηση φέτος, θα την πληρώσει το club για το τυχερό support member, δεν μας την έχει προσφέρει κανένας..
Έχουμε πει ότι η συνεισφορά είναι προαιρετική, συνεισφέρει όποιος πιστεύει ότι η ύπαρξη η συνέχεια και η λειτουργία του club τον αντιπροσωπεύει και θέλει να στηρίξει αυτή τη προσπάθεια. Τα όποια ανταποδοτικά οφέλη ούτε εγγυημένα μπορούν να'ναι ούτε κριτήρια (κατά τη γνώμη μου) για την ένταξη ή μη στη λίστα των support member..
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Οικονομική ενίσχυση του club

Δημοσίευση από i-VTec »

Ίσως (λέω ίσως), αν τα "κίνητρα" ήταν καλύτερα,να είχαμε και περισσότερα support members...Σαφώς και το μεγαλύτερο όλων των κινήτρων είναι να διατηρηθεί το club σαν οντότητα, όμως αφού δεν έχουμε λειτουργικά έξοδα πέραν του hosting και μιάς πίτας το χρόνο, νομίζω ότι το κόστος μπορεί να καλυφθεί και εύκολα να μείνουν χρήματα για άλλα "μικροπράγματα", πού όμως θα ήταν "απτά" και θα τα εκτιμούσαν περισσότερο μερικά μέλη.Προσωπικά,αν μου ζητούσαν 10 ευρώ για το hosting, θα τα έδινα, από εκεί και πέρα όμως γιατί να δώσω αφού ξέρω ότι δεν πρόκειται να έχουμε άλλα οφέλη; Τουλάχιστον αν βλέπαμε λίγη περισσότερη "κινητικότητα" να γινόταν παιχνίδι...Π.χ.,εκείνες οι ευλογημένες ηλιοπροστασίες...Έχουμε κλείσει χρόνο τώρα και τίποτα δεν έγινε τελικά...Αν είναι να δίνουμε 20-30 ευρώ ο καθένας στην αρχή του χρόνου,να κόβουμε μιά πίτα και μετά του χρόνου πάλι,το βρίσκω κάπως "λίγο",πως να το πω.Ξέρω,δεν έχουμε τα εκατοντάδες ενεργά μέλη με όρεξη να συμμετέχουν σε όλα τα events,αλλά πιστεύω ότι είμαστε και όλοι εμείς λίγο "υπεύθυνοι" για την κατάσταση αυτή. Κάτοχοι Rover υπάρχουν πολλοί και δεν είναι όλοι συνταξιούχοι...
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης