Elastika me AZWTO???

General board
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Elastika me AZWTO???

Δημοσίευση από nikolas »

Ούτως ή άλλως, δεν το πλήρωσα..απλά σκέφτηκα ότι αυτή η επανάπαυση ότι με το άζωτο δε χάνει..δεν είναι σωστή..και τουλάχιστον εμένα αποδείχθηκε..ίσως βέβαια να μην είχα και άζωτο..δε μπορώ να ξέρω..αλλά καλό είναι να τα ελέγχουμε όπως και να'χει..
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re:

Δημοσίευση από PaNoSGR »

PERRY-MGTF έγραψε:
BATMOBILE έγραψε:ελα να βαλουμε ολοι απο 20 ευρω να παμε να τα φαμε σε ταβερνα γνωστη του jimmar να το φχαριστηθουμε κιολας!!!
οι υπολοιποι να βαλουνε αζωτο!!! :twisted:

hehehehe swstos o BAT!!!!!! tha skasoyme sto fai kai na deis tote kati krathmata poy thaxoyne ta MG-ROVER!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Παιδες με 20 ευρω αμα μαζευτουμε για φαι μετα θα εχουμε και αγαλμα εξω απο το μαγαζι MG_ROVER-CLUB GOLDEN SPONSORS φυσικα παντα αμα μαζευτουμε καμοια 30αρια ατομα.
Εικόνα
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Elastika me AZWTO???

Δημοσίευση από crAss »

Το σκεφτόμουν και εγώ πάρα πολύ το θέμα με το άζωτο. Το μόνο καλό που προσφέρει είναι ότι έχεις ομοιόμορφη φθορά του ελαστικού...από την άλλη μπορείς να τσεκάρεις πίεση και να συμπληρώσεις μόνο με άζωτο. Άντε να είσαι ταξίδι και να χρειαστεί για κάποιο λόγο να γεμίσεις ξανά.
Μην γελάσετε αλλά σκέφτομαι να γεμίσω τη ρεζέρβα με άζωτο γιατί είναι το μόνο λάστιχο που δεν τσεκάρω συχνά τον αέρα και σίγουρα το άζωτο χάνεται πιο αργά από τον κανονικό αέρα...
Life is too short not to...
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Elastika me AZWTO???

Δημοσίευση από kostas200vi »

Ναι αυτο ειναι προβλημα.....αλλα στα δυσκολα...βάλε αέρα και το ξαναγεμίζεις μετά :-D θα το κανω κι εγω με την ρεζερβα :idea:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Elastika me AZWTO???

Δημοσίευση από nikolas »

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ, ότι αφενός δε χάνει και αφετέρου δε μπορώ να το συμπληρώσω..Αλλά ίσως και αυτό είναι "μύθος" γιατί με δεδομένο ότι ο αέρας αποτελείται από 80% άζωτο, γιατί να μη μπορείς να προσθέσεις απλά..αέρα..!! Χάνεις βέβαια τις ιδιότητες του αζώτου, (αν υπάρχουν κάποιες) αλλά κάνεις τη δουλειά σου..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης