Μπάρα θόλων...

Απάντηση
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Μπάρα θόλων...

Δημοσίευση από crAss »

Από ότι έχω παρατηρήσει το MG ZR δεν έχει και την καλύτερη στρεπτική ακαμψία. Δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά αν το παρκάρω με 2 ρόδες στο πεζοδρόμιο το πορτ παγκάζ δεν κλείνει εύκολα. Φυσικά τη θολόμπαρα δεν την θέλω για το πορτ παγκάζ :P :roll: :roll:
Εντάξη για μαμά τα ελατήρια, η ανεξάρτητη ανάρτηση και πίσω, αντιστρεπτικές εμπρός-πίσω είναι πολύ καλά όλα, αλλά θα κέρδιζα κάτι παραπάνω με τη θολόμπαρα;
Το αυτοκίνητο δεν θέλω να το κάνω κούτσουρο, γιατί έχω μπει σε μερικά που έχουν καταφέρει να στρίβουν με χίλια, αλλά όταν σου φύγει πρέπει να είσαι Βατάνεν για να το επαναφέρεις. Κοινώς δεν θέλω να χάσω και την προοδευτικότητα στο όριο.
Life is too short not to...
dimitris04081971
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιαν 31, 2006 9:21 am
Τοποθεσία: θεσ/νικη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dimitris04081971 »

φιλε crAss

εχωντας στο δικο μου 200 μια μπαρα της ΟΜΡ το αμαξι εγινε πιο στιβαρο κυριως το μπροστινο συστημα (οπως ειναι φυσικο) αλλα μην φανταστεις καμια τεραστια διαφορα απλα το τιμονι εγινε πιο ακριβες.
Αναφορικα με το οτι ανυσηχεις αν το αμαξι γινει ''κουτσουρο'' δεν παρατηρισα καμια διαφορα.

προσοχη ομως η μπαρα πρεπει να τοποθετηθει πανω σε μηχανημα που κανει ευθυγραμμιση αλλιως υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ανοιξουν (ελαφρως) οι ενωσεις (εκει που ''παταει η μπαρα και βιδωνουν τα αμορτισερ) εγινε σε εμενα!!!Κοινος να υπαρχει η ιδια ροπη και στης δυο ακρες τοση ωστε να μην αλλαξη η ευθυγραμμιση.
Άβαταρ μέλους
H@L STEALTH
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2005 1:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Α

Δημοσίευση από H@L STEALTH »

ΜΠΑΡΕΣ ΘΟΛΩΝ Ε?ΦΙΛΕ ΓΑΜ...ΚΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΓΙΑ ΤΟ 1400ΑΡΙ ZR ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΠΑΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΠΑΝΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΠΑΝΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΑΓΑΛΑ ΡΠΟΒΛΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ 1800ΑΡΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟ ΜΑΡΚΑ ΜΠΑΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑΛΗΓΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΤΗΝΕΣ ΛΟΓΩ ΜΑΡΚΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ.
ΕικόναLIVE STRONG AND WISE
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ακόμα και ασφάλεια να έχει η μπάρα..τη ζημιά θα στην κάνει.. :(
Άβαταρ μέλους
H@L STEALTH
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2005 1:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

a

Δημοσίευση από H@L STEALTH »

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΗ.ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ.ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΥΡΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΣΚΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΜΠΑΡΑ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΠΑΣΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΠΑΡΕΣ ΘΟΛΩΝ...
ΕικόναLIVE STRONG AND WISE
R25
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2006 12:40 am
Τοποθεσία: RODOS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από R25 »

TI MPARA PROTINETE;SIDERENIES I ALOYMINIOY;
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

το πήρες απόφαση να βάλεις μπάρα θόλων..?
R25
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2006 12:40 am
Τοποθεσία: RODOS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από R25 »

TO SKEFTOME ALLA OXI GIA TORA.IXA AROTISI PIO PALIA GIA TIMES K PEZOYN GIRO STA 100 EURO.APLA DEN KSERO PIA INE PIO KALI,I ALOYMINIOY I' I SIDERENIA.TI LES NA VALO;;;
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

υποθέτω αλουμινίου θα είναι καλύτερα να βάλεις..(χωρίς να ξέρω για στάνταρ) ότι και αν διαλέξεις όμως να έχει σίγουρα ασφάλεια..σε περίπτωση τρακαρίσματος..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες