Εισαγωγή Rover 416GSi/91

Απάντηση
aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 12:29 am
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Εισαγωγή Rover 416GSi/91

Δημοσίευση από aristos87 »

Σήμερα μελετούσα την εισαγωγή του ρόβερ μου και οπως έβγαλα την σκούπα μπροστά είδα ένα μαρκούτσι να φεύγει απο την εισαγωγή και να καταλήγει στο πουθενά. Ειναι εντελός τυφλό και δεν είναι ελεύθερο στο τέλος του. Αυτό μήπως έχει να κανει με κάποιο συστημα συντονισμου των κοιματων αέρα στην εισαγωγη? Αν το αφερέσω και βάλω τάπα εκεί για πιο στροτή ροή λέτε να πειραχτεί κάτι που θα το αφερέσω?


Εικόνα
aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 12:29 am
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aristos87 »

Καμία ιδέα κανείς? :roll: Tigraki έχεις τπτ υπόψη? :roll: :roll:


Αλλη μια φωτό

Εικόνα
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

ax kai na eixa auto to moter!!!!!! den tha to allaza! tha to parkara sto filo mou to siderato (sider pro, s2000? nai auton) kai tha to ekana 250hp troxo!!!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 12:29 am
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aristos87 »

LoL! Ασχετο με αυτό που ρωτάω αλλά τόσες προοπτικές έχει αυτό το μοτέρ? Εγώ πάντως που ρώτησα έτσι για μπούγιο για τούρμπο μου είπανε οτι είναι οριακό για τα άλογα του! Η φράση του Δάρρα ήταν "Είναι ευαίσθητο χαμηλά και δεν το ακουμπάμε" LOL!

Για την εισαγωγή κανείς καμιά ιδέα?
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

o pios? o darras???? axaxaxaxaxaaaaaaaa!!!!! o tipos den exei idea! oti kitaki iparxei stin agora to pernei kai to topothetei! tipota allo!!!! o tipos einai gia geleia! me 7500E (peripou) i sider pro sto bgazei 250 me 270 TROXO!!!! oxi strofalo!!!! kai ase tous mpakalides kai tous karagiozides na lene malakies!
oso gioa tin eisagogi den exo idea! apla zaxarona to moteraki!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

aristos87 έγραψε:"Είναι ευαίσθητο χαμηλά και δεν το ακουμπάμε"
ειναι αυτη φραση του τουρμποΔαρα;;;

ο ανθρωπος ειναι εγκληματιας, καταστρεφει οτι εχει ροδες...
για αυτον τα παντα τουρμπιζονται οτι και να ΄ναι, τα λεφτα
να πεφτουν...
aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 12:29 am
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aristos87 »

Τι να πώ... εγώ για χαβαλέ ρώτησα στο περσινό Athens Tuning Show. Ούτος ή αλλος τόσα λεφτά δεν έχω και ούτε περνάει ακόμα απο το μυαλό μου να δώσω τόσα λεφτά για το Rover. Με καλύπτει όπως είναι απο θέμα δύναμης. Ακόμα 19 χρονών είμαι. Ενα χρόνο έχω πάρει το δήπλωμα και δεν μπορώ να πώ οτι κάνω και πάρα πολλά χιλόμετρα. Οτι μπορώ κάνω. Ακόμα χρειάζομε αρκετά χιλομετρα στην πλάτη για να κουμαντάρω δυνατότερο αμάξι απο αυτό. Άσχετο πάντως άν έχετε καμιά φωτό απο αυτή την μηχανή βελτιωμένη στο αμάξι αυτό (Rover 416) είναι ευπρόσδεκτη αλλά σε άλλο θρέντ αν είναι. Η μηχανή πάντως αυτή (D16) που έψαχνα μια μέρα στο google είδα οτι έχει δουλευτεί απο πάρα πολλά ιαπωνικά αυτοκίνητα πράμα αρκετα ενθαριντικό μιας και θα υπάρχει μεγάλη ποικιλία απο Tuning Parts.

Τώρα για το θέμα της εισαγωγής ακόμα με την απορία είμαι....
Tigraki...!!!
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 2593
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 6:32 pm
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος, Αθήνα. Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Tigraki...!!! »

ego to exo bgalei na sou po thn alithia kai to exo taposei kai den exo kanena provlima mexri tora.
Alla kai ksetapoto na to exeis kalo kanei giati stelnei krio aera ston kinitira kai paly den sou dhmiourgei problima.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης