ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Problems
nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από nikos416 »

καλησπερα παιδια πηρα απο τον οκτομβρη ενα ροβερ 416 του 96 si 16k/4fk το αμαξι πραγματικα ειχε 39000 απο εναν κυριο 65χρ.ξεκιναμε τωρα 1/1/2015 που μπηκε καλα! :D πηγενα στο δρομο τοτε που ειχε τησ μεγαλεσ βροχεσ πεφτο σε μια αξιοπρεπεσταση λακουδα λυμνη θατο ελεγα και ακουω το μπαμμμμ!! ωραια λεω σταματαω ανοιγω ολο το παγουρι νερου αδειο και ρε παιδια το περιεργο το εσωτερικο προστατευτικο του καπο απο την αριστερη πλευρα απο το κοιτασ μισοδιαλιμενο.φωρτομα οδικη συνεργειο φλατζα μου ειπε ο μαστερασ ταλαδια καθαρα.βαζουμε την ενυσχυμενη την μεταλικη κανουργιεσ βιδεσ κτλ. ρε παιδια οπωσ κοιτασ το κεφαλαρι εκει που παταει η φλατζα στην αριστερη πλευρα χανει νερα. λαδια καθαρα.500ευρ μεχρι εδω.παω στο μαστορα του το δειχνω μου λεει φερτω να σου βαλω την απλη victor reing με το λαστιχακι που ειναι παλυ βιδεσ παλυ πλανει αλλα και παλυ χανειαπο το ιδιο μεροσ σημιωση λδι καθαρα. λεω ακομα και τα τοχυτινιο ναταν πεσμενο απο την πρωτη μερα να χανει.

nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από nikos416 »

θα προσπαθησω να βγαλω και φωτο να καταλαβετε καλυτερα. τωρα μου ειπε ενασ οτι μπορει να χανει απο την πολλαπλη εισαγωγησ νερο και να φτανη μεχρι κατω εχετε καμια αποψη ρε παιδια για κατι τετοιο; γιατι αν την αλλαξω την πολαπλη κανα 100ρικο παλυ και μπορει να μην ειναι και αυτο! παραγγηλα απο ebey to k seal αν το ριξω λετε να τα κανω χειροτερα;και το φλατζα απο περμενητη μου ειπαν στεγανωνη καλαοποιοσ μπορει να πει μια γνωμη να δουμε τη θα γινει στο τελοσ γαμο τα αμαξια πολυ το γουσταρο και δεν θελω να παρατησω.

psaroschania
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 7:28 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από psaroschania »

πηγενε στον μηχανικο σου να σου μετρισει την συμπιεσει του κινητηρα υπαρχει μια πιθανοτητα να σου εχει καθισει το χιτονιο και να τα βαζει μεσα στον κυλινδρο

nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από nikos416 »

το σκεφτικα και αυτο αλλα δεν ρετερει καθολου το αμαξι ακομα και το πρωι που το βαζω μπροστα

nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από nikos416 »

μου εκανε και μετριση στου κυλινδρουσ με 6 μπαρ πιεση αλλα το παγουρι του νερου και φουσκονε

psaroschania
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 7:28 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από psaroschania »

αφου φουσκονε εχει κψει φλατζα..

nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από nikos416 »

οχι λαθοσ δεν φουσκονε τα νερα στο παγουρι δεν κουνιοντουσαν

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από nikolas »

Παιδιά, μπορείτε πριν ποστάρετε να ελέγχετε τα κείμενά σας? είναι σχεδόν αδύνατο να καταλάβει κανείς τι έχεις πάθει φίλε Νίκο με το τρόπο που τα έχεις γράψει.

nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από nikos416 »

αλλαξα φλατζα κεφαλισ μεσα σε 20 μερεσ 2 φορεσ εβαλα και την μεταλικη την ενυσχημενη και την μαμα που λενε.αλλα και τισ δυο φορεσ το ιδιο προβλημα στο ιδιο ακριβοσ σημειο υγρασεια και σαν συνεπεια απωλεια νερου στην αριστερη πλευρα στην γωνια που ενωνη το καπακι με τον κορμο.νεροφαγοματα δεν ειχε ειδα το καπακι πρεσαριστηκε και πλανιαριστηκε και τισ δυο φορεσ πωσ γυνετε ρε παιδια δεν θα επρεπε να αντεξει εστω και για 10χιλ η μαμα φλατζα υποτιθετε η συλικονη που εχει λενε στεγανωνη πιο καλα απο την μεταλικη φλατζα.υπαρχει περιπτωση ωα χανει απο την πολλαπλη εισαγωγησ;μου το ειπε ενασ μαστορασ αλλα θαθελα την γνωμησασ για τι λεω μη την αλλαξω και παλυ τα ιδια υποψην τσεκαρα τη εισαγωγη εξωτερικα πουθενα ιχνοσ υγρασιασ.μεχρι στηγμησ 500ευρ την πρωτη και 150ευρ την δευτερη φορα.μπερδεματα δεν κανει και τα λαδια καθαρα

nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!

Δημοσίευση από nikos416 »

ολεσ οι αποψεισ σεβαστεσ μπασ και βγαλω καμια ακρη γιατι οπωσ πηρα το μηνιατικο το ακουμπισα :-D :-D :-D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες